Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

České nezávislé testování IQOS ve srovnání s GLO a běžnou cigaretou

Co opravdu vdechujeme z IQOS a dalších elektronických zařízení? Na to hledalo odpověď nezávislé testování v prestižních českých laboratořích VŠCHT. 

0

Internetový pořad A DOST zadal testování tradičních i novodobých cigaret v nezávislých akreditovaných laboratořích Vysoké školy chemicko-technologické u týmu uznávané prof. Hajšlové, který se soustředil na karcinogenní látky třídy 1A benzoapyrenu, chrysenu a dalších polycyklických aromatických uhlovodíků. Výsledky nejsou překvapivé a v podstatě potvrzují vše, co víme od výrobců a z jiných studií

Srovnání všech modelů IQOS v katalogu

 

U IQOS testování v podstatě nedetekovalo benzoapyren vznikající hořením. Zajímavé je, že v páře z konkurenčního GLO ho malé množství zaznamenáno bylo, z čehož lze laicky dovodit, že díky zahřívání náplní NEO stick z vnějšku opravdu dochází k napalování papíru, což jsme mu vyčítali už během naší recenze GLO.

Naměřené obsahy látek v IQOS na screenu z pořadu A DOST

Stejně zajímavé bylo srovnání obsahu nikotinu. Pára z IQOS obsahuje srovnatelné množství nikotinu jako běžná cigareta, zatímco z GLO je výtěžnost výrazně nižší. Spravedlivě je však potřeba dodat, že testována byla varianta NEO stick Navy, ale na trhu je nyní v omezené míře i varianta Intense, která je alespoň pocitově silnější. 

 

Celkově lze shrnout, že užívání nikotinu všemi způsoby nikdy není nikdy bez rizika, všechny druhy obsahovaly různé přírodní i syntetické aromatické látky, které nekuřák do těla nedostává. Elektronická cigareta, IQOS a GLO však odstraňuje především nejhorší rakovinotvorný benzoapyren a chryzen, u kterých je prokázaná vazba na rakovinu plic. 

Zdroj: obrázky z pořadu A DOST
Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.