Nezávislý web, Philip Morris Products S.A. ho neautorizoval, nepřevzal nad ním záštitu ani ho jinak neschválil.

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

IQOS je nejúspěšnější elektronickou cigaretou na světě, vládne v Japonsku i Jižní Koreji

IQOS je nejúspěšnější elektronickou cigaretou v Japonsku, ovládá většinu trhu a konkurenční GLO jen paběrkuje. Nabízí atraktivní obaly náplní pod názvem Marlboro designed for IQOS. 

0

Japonsko je největším světovým trhem elektronických cigaret (podle Euromonitor International až 96% světa), díky kterým klesá prodej konvenčních cigaret nejrychleji v tomto století. Podle statistik Asociace pro cigarety v Japonsku se prodej pravidelně snižuje už od roku 1996, kdy se prodalo téměř 350 miliard cigaret, po dvaceti letech byla v roce 2016 spotřeba o více než polovinu nižší a stále klesá více než 10% tempem. 

 

Příčinou je mimo klesajícího procenta kuřáků v populaci až o 1% ročně na loňských 18,2% především stále rostoucí obliba e-cigaret, v roce 2018 se očekává nárůst o neuvěřitelných 38%, čímž obsadí přes 20% japonského trhu s tabákem. 

Nové varianty HEETS v Japonsku 

Na poklesu má velký podíl také IQOS, který tam celosvětově představil Philip Morris už v roce 2014 a protože dlouho neměl konkurenci, obsadil více než 70% trhu. Konkurenční výrobky Glo od British American Tabacco nebo Ploom TECH od Japan Tobacco byly uvedeny až s tříletým zpožděním v roce 2017, přesto se např. Glo prodalo za první rok přes milion kusů, na významnější tržní podíl to ale nestačí, drží se na 5%.

 

Jaký je podíl IQOS v Jižní Koreji

V Jižní Koreji, v další zemi, kde je IQOS populární, drží poloviční tržní podíl a tvrdě o něj od roku 2017 bojuje s místní firmou KT&G, která vyrábí stejně úspěšný přístroj LIL s náplněmi FIITS s práskacími kapslemi, chytře kompatibilními s IQOS. Korejci pracující u nás, se kterými jsme mluvili, dokonce tvrdí, že je LIL lepší než IQOS. Zbytek podílu drží paběrkující GLO. 

LIL od KT&G a náplně Fiit kompatibilní s IQOS
Fiit neoriginální náplně s ovocnou příchutí lze použít v IQOS
Upravit

IQOSmag Youtube

Novinky

comments powered by Disqus