Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

IQOS je zdravější, má nízkou škodlivost a začíná být levnější než cigarety

O škodlivosti IQOS se od zahájení prodeje vedou vášnivé diskuze. S přibývajícím časem toho o zahřívání tabáku víme stále více ze zkušeností, i mnoha odborných studií. Je ale třeba stále myslet na to, že každé užívání tabáku je škodlivé.  

0

Škodlivost náplní HEETS pro IQOS je velmi diskutované téma, ptá se na ní každý nový uživatel a proto jsme jí vyhradili dokonce samostatnou rubriku, kterou najdete v hlavním menu. Ačkoli je prokázané, že díky nehořícímu papíru produkuje IQOS o mnoho méně škodlivin, jde stále o relativní novinku.

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

IQOS je škodlivý a mírně levnější

Nemůže být pochyb o tom, že každé užívání tabáku je škodlivé. Vzniká závislost na nikotinu, které je nejlepší se zbavit úplně. Mimo nikotinu IQOS dodává do těla ještě další látky vznikající při zahřívání tabáku v HEETS, například páru vzniklou z glycerinu, kterou vdechujeme. Ačkoli přesné složení výrobce Philips Morris příliš neodkrývá, podobně jako u cigaret doplňuje do HEETS také různé složky (aditiva) pro lepší zážitek z kouření, o kterých toho nikdy nebudeme vědět dost. 

 

Cena HEETS ve všech zemích kopíruje cigarety, krabička u nás stojí 100 Kč, v Německu 6 EUR, výrobce nechce k užívání vybízet cenou a samozřejmě si také nemíní kanibalizovat zisk z cigaret. Užívat HEETS tedy není finančně výrazně výhodnější, postupně se však rozdíl v ceně zvyšuje díky nižší spotřební dani. 

 

Zkušenosti s účinky užívání IQOS

Samotné účinky jsme rozebírali už ve zkušenostech s IQOS od vášnivého kuřáka, po zahájení inhalace dochází v prvních dnech i týdnech u každého jednotlivce k různým reakcím, závislým nejvíce na tom, jak dříve náruživě kouřil, jak hodně je senzitivní na změny prostředí i jak hodně se tělo čistí od účinků kouření. 

  • pokašlávání různé intenzity, kdy se tělo zbavuje usazeného dehtu v plicích.
  • dráždění plic nezvykle teplým kouřem, než si zvyknete a naučíte se tahat pomalu.
  • vysušování rtů od teplého filtru přetrvává často i měsíce podle intenzity potahování.

V naší Facebookové skupině zmiňují uživatelé i jiné subjektivní dojmy, sami ale přiznávají, že si jimi nemohou být jisti, neboť uživatel se přirozeně více sleduje. Může jít o maštění pleti (cigarety ji prokazatelně vysušují), přechodné vytváření aft v ústech, bolesti hlavy nebo kožní reakce. Philip Morris připouští asi u jednoho procenta uživatelů možné alergické reakce, vyvolávající lehké svědění pokožky.

Z čeho se skládá tabáková náplň HEETS

Nikdo si však nestěžuje dlouhodobě, je tedy pravděpodobné, že se tělo opravdu čistí a současně reaguje na inhalaci nikotinu a dalších látek vdechováním teplé páry a po určité době se s novou situací vyrovná. 

 

Zdravotní rizika IQOS

Mimo subjektivních reakcí jsou samozřejmě diskutovanější zdravotní rizika. Nepopiratelným faktem je, že cigarety do těla přinášejí tisíce prokazatelně nebezpečných látek vznikajících spalováním, z nichž jsou až desítky rakovinotvorné. Nic podobného se nepodařilo u IQOS prokázat ani nezávislou studií, ačkoli polemizuje s výrobcem o obsahu různých látek, jednoznačně potvrzuje, že jde o výrazné snížení přísunu škodlivin do těla ve srovnání s konvenčním kouřením. 

Oficiální složení náplní HEETS podle Philip Morris 

Nevíme tedy, zda jednou vědci nezjistí souvislost některého onemocnění s IQOS, podobně jako trvalo desetiletí, než se prokázala nebezpečnost kouření. Pamatujte, že je vždy riziko přijímat jakékoli nepřirozené látky do těla. Můžete se ale spolehnout, že pokud se své závislosti nemůžete zbavit (zbavit se závislosti už je dnes o hodně lehčí), přechodem na IQOS jste pro své zdraví udělali rozhodně více, než vytrvat u cigaret.

Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.