Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Jak často čistit IQOS správně mechanickým čistítkem a lihovými tyčinkami

Přestože v IQOS nic nehoří, i zahříváním se uvolňují z náplní HEETS částečky tabáku a usazuje se v něm nikotin a nečistoty. Je proto nezbytné pravidelné čištění.  

Na videu od první minuty vidíte postup, jak správně jednou denně mechanicky čištit IQOS. Někteří uživatelé čistí i častěji, což je zbytečné, nic tím ale nezkazíte. Stejně důležité je i odstranění nánosů lihovými tyčinkami.

Pro čištění IQOS 3 platí i další pravidla, přečtěte Jak správně čistit IQOS 3

Rychlý návod a tipy pro IQOS

Důležité je odstranit usazeniny okolo kořene ohřívací planžety, jinak začne docházet k přehřívání HEETS a později jde špatně zavírat horní kryt.

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

Jak správně čistit IQOS

  1. Po každé vykouřené krabičce HEETS proveďte čištění vychladlého IQOSu sejmutím horního krytu a použitím přiloženého válečku - čistítka.
  2. Mechanické čistítko můžete nosit sebou i přes den, někdy se zbylý tabák usazuje v okolí planžety. Proto nejpozději večer vyčistěte hlavní část holderu bez násilí přitlačením a volným otáčením. Čistítko můžete občas umýt pod teplou vodou. 
  3. Pomocí např. běžného párátka vyčistěte především kořen zahřívací planžety, kde se nečistoty usazují nejvíce. Buďte ale velmi opatrní, nikdy netlačte přímo na čepel, je nejzranitelnějším místem celého IQOSu. Pokud se ale poškodí, nemusíte se bát, výrobce s reklamacemi nedělá problém a na počkání ji vymění. 
  4. Lihovou tyčinkou vyčistěte vnitřek zahřívacího prostoru, očistit můžete komoru i z vnějšku. Planžetu příliš čistit nemusíte, bude vždy znovu zašpiněná už po prvním HEETS a navíc hrozí její zlomení. Samostatně se věnujte hornímu krytu (capu), i ten vyčistěte v prostoru pro zastrčení HEETS i zespodu. 
    Lihové tyčinky si můžete zakoupit (30ks/100Kč) nebo je získáte zdarma každý čtvrtek ve všech IQOS prodejnách. Nahradit jdou dětskými vatovými tyčinkami do uší namočenými do lihu.
  5. Ve správně vyčištěném IQOS vidíte šedé až bílé dno, neměl by na něm být tmavý povlak ani žádné částečky. Je normální, že vypadá podélně prasklý, jde o svár plastu, některé kusy mívají černou tečku v bílém plastu, která není na závadu.
  6. Dobíjecí základna verze 2.4+ nevyžaduje žádnou údržbu, verze IQOS 3 DUO lze vyčistit i vnitřní kontakty čtvercovým otvorem pod krytem.
  7. Další doporučení najdete v naší rubrice Tipy a návody

Jednou za čas můžete pozorovat prodloužené dobíjení holderu v IQOS, je to normální, dochází k čištění planžety prohříváním.

Patří do rubriky: TIPY A NÁVODY
Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.