Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Jak přestat kouřit, IQOS pomůže nemyslet na cigarety a odstraní abstineční příznaky

IQOS je skvělá alternativa kouření a dokáže plnohodnotně nahradit běžnou cigaretu. Není ale žádný problém přestat kouřit úplně, je to lepší pro zdraví a výrazně levnější. 

0

V České republice kouří stále méně lidí, v roce 2017 klesl počet kuřáků na 25% populace. IQOS vám pomůže při odvykání od škodlivých cigaret, které obsahují stovky škodlivin a je prokázáno, že zabíjí. Kouření ale není nikdy bez rizika, lepší je přestat myslet na cigaretu úplně, výrazně také ušetříte. 

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

Jak přestat myslet na cigarety

Přestat kouřit dnes není zase takový problém, jak by se zdálo, výmluvy nepomohou. Kouření je klasifikovaná nemoc, kterou je potřeba léčit, úspěšnost odvykání kouření bez léčby je velmi nízká. Existuje účinný lék Champix, který vás myšlenky na nikotin zabalený do tenké smradlavé tyčinky zbaví jednou pro vždy. A bezbolestně. 

 

Mezi všemi nikotinovými náplastmi na abstinenční příznaky je Champix od společnosti Pfizer jako zjevení. Jde na to totiž od lesa, brání pomocí betablokátorů vázání nikotinu na receptory mozku. Jednoduše řekne hlavě, že nikotin nepotřebuje. Během jeho užívání procházíte mezi kuřáky a pokládáte si otázku, proč jste vůbec začali kouřit a vyhazovali desítky tisíc za cigarety. 

 

Champix a cena

Champix je lékem na předpis, který odstraní abstineční příznaky nikotinu, ale zdravotní pojišťovny na něj nepřispívají a kupujete ho za plnou cenu. Vzhledem k prokázaným následkům kouření je to na pováženou, protože právě cena může být rozhodující v rozhodování, zda se s ním rozhodnete pro odvykání od cigaret.

 

Doporučená doba užívání Champixu je 12 týdnů, kdo je silný kuřák, může si nechat od svého všeobecného lékaře předepsat dalších 12 týdnů. Základní startovní balení Chappix 14 tablet (14 dní) stojí podle typu lékárny okolo 1500Kč. Ve srovnání s tím, co prokouříte, nejde o velkou investici, rozhodnout se udělat něco pro své zdraví něco stojí. 

 

Champix a osobní zkušenosti

Champix jsem osobně vyzkoušel a jsem s jeho nástupem a průběhem nadšený. Bohužel mám přímou zkušenost i se svévolným ukončením léčby a stále jsem kuřákem díky předčasnému vysazení dávkování.

 

Champix se začíná užívat jeden týden před naplánovaným dnem D, pro který se rozhodnete. Brzo začnete vnímat snížený zájem, kdy přejde chuť na cigaretu. V mém případě došlo k zahájení léčby dokonce s předstihem, asi po pěti dnech. Při pobytu na dovolené v nekuřáckém prostředí jsem se přistihl, že jsem si zapomněl až do odpoledne zapálit svou ranní cigaretu a tak jsem přestal kouřit. V první dny bez cigarety podle plánu přejdete na dvojnásobnou denní dávku, která se užívá 12 týdnů během detoxikace od cigaret.

 

Mojí celoživotní touhou je kouření pouze jedné nebo dvou večerních cigaret, svou závislost nenávidím, ale zbavit se požitku nadobro nechci. Když jsem byl měsíc bez cigarety, namyšleně jsem si zapálil při večerní kávě, žádná touha ani abstineční příznaky díky Champixu druhý den ráno nepřišly, a tak se z toho stal rituál a já byl nadšený, jak jsem svůj boj vyhrál.

 

Po skončení první vlny léčby jsem se domníval, že další nepotřebuji. Během prvních dní, jak doznívaly účinky léku, se mi večerní cigaretka stala osudnou, z jedné byly i tři, pak pět (přeci to zvládám, tak proč ne) a po dvou týdnech jsem si zapálil i přes den. Dnes jsem ne/spokojeným kuřákem jedné krabičky HEETS pro IQOS, na který jsem přešel ze 40 silných balených cigaret. Mohl jsem léčbu Champixem opakovat, ale vyděsila mě stoupající ručička na váze. Proč jsem přibral a proč je možné, že přiberete i vy, si přečtěte v článku Přestat kouřit je snadné, ale co s přibývající váhou?

 

Champix a možné nežádoucí účinky

Vareniklin, prodávaný pod obchodní značkou Champix, obsahuje účinnou látku varecilin, která je v mnoha zemích spojována v souvislosti s pokusy o sebevraždu, ojedinělé případy byly zaznamenány i u nás. Není snadné rozeznat, zda jsou případné výkyvy nálad způsobené odvykáním od drogy nebo už jde o reakci na lék, z toho důvodu je nutné spolupracovat s lékařem, který Champix předepsal.

 

Podle posledních studií Champix také zřejmě mírně zvyšuje riziko vzniku kardivaskulárních příhod, které ale má být vyváženo odstraněním stejného nebezpečí při kouření.  

Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.