Sledujte recenze na našem novém youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 300 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 300 Kč s naším slevovým kódem.

Jak správně čistit IQOS 3, opravíte i když nedobíjí nebo bliká červeně

Čištění IQOS je velmi důležité pro perfektní požitek z HEETS. Možná ale nevíte, že správným čištěním můžete odstranit i chybu v nabíjení, kterou IQOS 3 DUO signalizuje blikáním červené kontrolky nebo rychlým probliknutím na holderu.

IQOS 3 má velmi málo prostoru mezi horním krytem (capem) a dolní částí, proto nutnost vyčištění poznáte velmi brzy tak, že horní kryt nepůjde pohodlně zavřít a správně při zavření "nezacvakne". V takové chvíli čištění už neodkládejte, protože může dojít k přehřívání a následnému vypalování vnitřku krytu. 

 

Základní postup čištění IQOS naleznete už ve dvou našich starších článcích, čistit byste měli zhruba po jedné krabičce náplní, časem vás pečlivost asi přejde a vystačíte s čištěním po cca 40 - 50 náplních HEETS. 

 

Jak správně čistit IQOS 3

Zopakujeme si, že nejvhodnějším nástrojem pro čištění je nová verze čističe, který naleznete v krabičce u IQOS 3 a IQOS 3 DUO a také v inovované verzi IQOS 2.4+ Protect Plus. Narozdíl od starší verze je vybavený gumovým kartáčkem, který jedním nebo dvěma otočením uvnitř nahřívače perfektně odstraní většinu nečistot. 

 

Není třeba se čištěním příliš trápit, neotáčejte zběsile čističem, postačí jedna nebo dvě otáčky jedním směrem uvnitř vychladlého IQOS. Uchráníte nahřívací čepel od zlomení.  

 

Stejným způsobem dvakrát otočte i uvnitř krytky nahřívače odspodu, kde se také usazují nečistoty a velmi často brání pohodlnému zacvaknutí na holder. 

 

Jemně můžete párátkem odškrábnout napečené nečistoty od kořene nahřívací čepele, které mají přímý vliv na přehřívání náplní během kouření. Buďte velmi opatrní a nikdy netlačte na planžetu z boku, snadno praskne

 

Celkové dočištění provedete lihovými tyčinkami. První balení jste našli v krabičce, dále si je můžete zakoupit v lepších trafikách nebo v IQOS prodejnách. Každý čtvrtek mají IQOS stánky a obchody tzv. čistící čtvrtek, kdy nejen že vám hostesky zdarma IQOS vyčistí, ale ještě přidají balení tyčinek zdarma. Nahradit je můžete také úzkými dětskými tyčinkami do uší, namočených do čistého lihu nebo vodky. 

 

Při čištění tyčinkami se tolik nezabývejte nahřívací čepelí, stejně se obratem zase zašpiní, tyčinkou volně obkružte vniřek nahřívače, můžete i z vnějšku, nezapomeňte ani na kryt (cap) odspodu a hlavně shora, kde zastrkáváte náplně HEETS. 

 

Neposlouchejte babské rady šílených experimentátorů, zapomeňte na ocet, technický benzín a podobné chemikálie, narušují povrch čepele, potažené drahými kovy. 

 

Tím je běžné čištění hotovo. Možná ale nejste spokojeni se spolehlivostí nabíjení nahřívače, pak čtěte dál. 

 

Jak vyčistit IQOS 3 když nedobíjí nebo bliká červeně

Pokud jste se setkali s tím, že se holder opakovaně nenabíjí, nebo nabíječka po vložení holderu rychle bliká nebo dokonce svítí červeně, není hned nutné zařízení reklamovat, možná vám pomůže správné vyčištění. 

 

Běžně se stane, že nahřívač špatně dosedne do nabíječky a nenabije se, pak s ním stačí lehce pootočit. Jestliže se to ale stává častěji, je vhodné vyčistit magnetický kontakt naspodu holderu i uvnitř nabíječky. Vyčištění holderu je snadné, lihovou tyčinkou pečlivě vyčistěte zlatý kontakt především uvnitř konektoru, kde se usazuje během kouření lidský pot z dlaně. 

 

To ale nemusí stačit, stejný problém je uvnitř nabíječky. Sejměte boční kryt dvířek a objevíte čtvercový otvor, kterým se dostanete ke kontaktům. Nabíječku vyklepejte od zapadlého tabáku a lihovou tyčinkou pečlivě vyčistěte dírou dno nabíječky. Věnujte se především hrotu, který zapadá do holderu. Okolní kontakty musí být dokonale čisté - zlaté. 

 

Nic nepomohlo a IQOS stále bliká a nedobíjí se? Kontaktujte Centrum zákaznické péče, kde vám poradí s reklamací IQOS (postup reklamace). 

Patří do rubriky: TIPY A NÁVODY VIDEORECENZE
Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

Novinky

7 příchutí VEEBA, recenze jak chutná nová jednorázová elektronka za 127 Kč od Philip Morris

0

PMI znovu rozšiřuje portfolio, uvádí na trh prémiovou jednorázovou elektronickou cigaretu pod novou značkou VEEBA. Hodí se do kapsy např. na krátké potahování, když není čas zapínat IQOS. Na konci článku najdete slevu a ještě odměnu za vrácení prázdné elektronky. 

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.