Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Jak správně nabíjet IQOS, jak dlouho vydrží nabitý, jak zjistit životnost baterie

Baterie v dobíječce IQOS má podle výrobce asi 7000 nabíjecích cyklů, na jeden cyklus nabije holder asi 20x, měla by tedy vydržet po mnoho let. Jak zjistit stav baterie v holderu? 

0

Zatímco u dobíječky zjistíte stav baterie snadno podle počtu nabití holderu (vykouřených HEETS), zpočátku vydrží i na 25 nabití, později se výdrž ustálí asi na 20 použití. Můžete se setkat se situací, že ačkoli dobíječka signalizuje ještě dvě tečky, už nebude dobíjet, je to normální, indikátor vybití není úplně spolehlivý. 

 

Jak správně nabíjet IQOS

Jako každé zařízení s baterií potřebuje IQOS určitou péči při dobíjení. Aktuální poznatky o dobíjení Li-On baterie říkají, že nejdelší životnosti dosáhnete dobíjením při 20% kapacity, není nutné a ani vhodné ji vybíjet do nuly. 

 

Jak zjistit stav baterie v holderu

Holder u náruživého iqosera denně prodělá okolo dvacet nabití, baterie je častému nabíjení přizpůsobená. V průběhu používání se její životnotnost bude samozřejmě zkracovat. Zda je v pořádku zjistíte snadno:

  • Dobijte holder v IQOS dobíječce
  • Vyjměte ho z dobíječky a připravte si stopky (třeba v mobilu)
  • Zapněte běžně holder naprázdno bez náplně HEETS až zavibruje
  • Současně aktivujte stopky
  • Čas se měří do úplného vybití, kdy holder sám zhasne
  • Pokud je baterie v pořádku, dosáhnete času cca 5:40 - 6:00 minut
  • Jestliže se blíží konec životnosti baterie, dá se holder dále běžně používat, ale začne během dobíjení namísto běžné bílé barvy blikat dlouze červeně.

 

Na baterii v dobíječce i holderu je ze zákona záruka 12 měsíců. IQOS ještě na trhu není ani rok a výrobce Philip Morris zatím řeší veškeré reklamace výměnou, aniž by příliš zkoumal závady. Není zatím vůbec zřejmé, jak bude řešit pozáruční servis po uplynutí dvouleté záruky. Ze zkušeností v zahraničí plyne, že IQOS vyměňuje i po záruce. 

 

Zdravý rozum tedy našeptává, abyste si nejméně jednou ročně nechali IQOS vyměnit. Reklamujte případně obě části po jedné, celé zařízení prodejny zpravidla nerady mění a špatně by se vysvětlovala závada na dobíječce i holderu. 

Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.