JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 300 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 300 Kč s naším slevovým kódem.

Jakou barvu IQOS koupit, bílý je hladký, černý potažený gumou, limitované edice se poškrábou

Velmi častým dotazem při koupi nového přístroje IQOS je výběr barvy. Nejde totiž jen o osobní vkus, ale i rozdílné materiály povrchu, které mají vliv na opotřebení. Který tedy vybrat?

0

Nákup IQOS je radost, po vybalení z krabice září novotou, první HEETSy pěkně táhnou, nikde žádný neobvyklý zápach nebo pachuť. Jak tomu je ale po týdnu, měsíci nebo roce? Aby IQOS hezky voněl po čerstvě upečených houskách je ve vašich rukou, je potřeba ho správně čistit, opotřebení povrchu se ale nevyhneme nikdo. Každá barva se chová jinak, kterou zvolit?

 

IQOS Navy

Elegantní tmavě modrý, skoro až černý, IQOS se zlatým nápisem je nejprodávanější variantou, jako jediný je potažený matnou pogumovanou vrstvou, která je příjemná na omak a usnadňuje držení. Velmi výrazně na ní ulpívají otisky prstů a mastnota, které lze snadno setřít jen dlaní ruky. Není háklivý na položení na stůl, neodře ho prach a nečistoty.

 

Pogumování má ale i své nevýhody. Je náchylné na poškrábání, dokonce i nehtem. Jemné vrypy lze rozleštit prstem, guma se umí mírně zatáhnout a zakrýt. Další nepříjemností může být loupání, v naší FB skupině se ozvali dokonce uživatelé, kterým se potažení zkrabatilo v Egyptě na ostrém sluníčku, na oděry trpí i dolní hrany holderu.

 

IQOS White

Bílá varianta IQOS je při prodeji zřejmě hezčí, matový povrch působí luxusně, upoutává pozornost a je atraktivnější. Není však potažený gumou jako Navy a časem se trochu oleští, pak už není tolik sametový a působí dost plastově. Znatelné je to i na holderu, ten se po cca dvou měsících leskne ještě více a navíc jsou drobné oděrky na dolní hraně více patrné, neboť podkladový plast je černý. 

 

Povrch bílého iqosu je také o dost více háklivý na poškrábání, při neopatrném zacházení drobná ostřejší smítka na stole umí na dobíječce způsobit vrypy, do kterých se usazuje nečistota a jsou pak jasně patrné. 

Limitované edice Blue, Pink, Ruby a Motor sport

Limitky jsou na tom různě, překvapivě ale spíše lépe.

  • karmínový Ruby je matný a příliš netrpí, časem se trochu oleští.
  • modrý Blue má kvalitní metalízový nástřik, příliš se neoleští, ale hrozí poškrábání.
  • Motor sport  má víko dobíječky matně černé, na těle je na tom stejně jako Blue.
  • Pink je velmi lesklý a hladký už při prodeji a díky tomu hodně náchylný na škrábance.  

 

Všechny limitky svorně lze snadno poškrábat, není to ale tolik vidět jako na White variantě. Častým dotazem uživatelů je loupání nástřiku limitek. Během testování se spíše než loupání objevuje ošoupání na dolní části holderu, jinak jsou povrchy velmi kvalitní a neloupou se. 

 

Co může nastat v extrému

V extrémním případě, např. po roce, tedy volíte mezi White s nevzhlednými škrábanci přímo na prostředku dobíječky a oleštěnou dolní hranou holderu do černa nebo Navy s ošklivě omakanými boky s vrypy a možností loupání povrchové gumy. 

 

Většině opotřebování samozřejmě zabrání široká nabídka pouzder, od originálních barevných z italské kůže za 649 Kč až po běžné gumové návleky z Číny. Poškrábání povrchu bohužel není podle záručních podmínek důvodem k reklamaci, i když zejména výměnu oleštěného holderu by si tvrdohlavější zákazník zkusit vyhádat mohl, protože jím trpí většina kusů už v polovině záruky. 

Patří do rubriky: TIPY A NÁVODY
Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.