Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Kde je IQOS povolený a seznam zemí, kde je zakázaný

IQOS je dnes rozšířený do více než 50 zemí světa, do většiny dalších si ho můžete vzít sebou bez rizika, existují ale i státy, kde je výslovně zakázaný.  

0

Nejčastějším dotazem na našem Facebooku před odjezdem na dovolenou bývá, jak je to s IQOS v zahraničí. O cestování s IQOS máme užitečnou rubriku Na dovolenou s mnoha informacemi. Dole v článku najdete praktické zkušenosti z některých zemích. 

Mimo zemí, kde se IQOS a náplně HEETS prodávají (oficiální seznam), si můžete vzít sebou IQOS do příručního zavazadla na palubu letadla, jako bateriové zařízení nepatří do odbavovaného kufru v nákladním prostoru. Výjimku z toho tvoří země, kde není povolen. 

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

Kde je IQOS výslovně zakázaný

Existuje několik zemí, kde je IQOS zakázaný dovážet i používat. Většinou nechtěně spadl pod zákaz elektronických cigaret díky boji proto drogám (vapování marihuany). Seznam se může měnit, je jen orientační a jedinou skutečně pravdivou informaci vám podá ambasáda příslušné země, ani infolinka Philip Morris nemůže ručit za přesné informace.

 • Austrálie
 • Ethiopia
 • Fiji
 • Indie - oficiálně je zakázaný, zákaz však není přísně vymáhaný.
 • Vietnam má zákaz el. cigaret, většina lidí si ho ale doveze bez problémů.
 • Macau
 • Malta
 • Mauricius má ze zákona zakázané elektronické cigarety.
 • Panama
 • Singapur má zákaz dovozu a používání elektronických cigaret, na hranicích je většinou zabaven. 
 • Sri Lanka
 • Thajsko má ze zákona přísný zákaz dovozu, prodeje i používání, hrozí zabavení a pokuta.

Za dva roky jsme sestavili konkrétní zkušenosti uživatelů z mnoha zemí, na které se nejčastěji ptáte před dovolenou nebo služební cestou. Obecně platí, že si IQOS můžete přivézt téměř všude, ale pokud se zde oficiálně neprodává, většinou nekoupíte ani HEETS nebo TEREA. 

 

IQOS v zemích EU

Ve většině zemí EU se IQOS běžně prodává a i tam, kde není, např. v Irsku, se dá běžně dovézt v příručním zavazadle společně s HEETS nebo TEREA podle aktuální EU normy na dovoz tabáku

 

IQOS v Chorvatsku

V Chorvatsku se prodává IQOS ILUMA a protože zajímá většinu českých cestovatelů, napsali jsme o něm samostatný článek. Pro dovoz HEETS nebo TEREA platí běžný evropský předpis.

 

IQOS v Egyptě, Dubaji, Tunisu

Oblíbené cizokrajné země IQOS oficiálně prodávají, bez problémů si ho můžete dovézt v příručním zavazadle, v Egyptě a Dubaji HEETS na různých tržištích, v některých rezortech a také na letišti Marsa Alam (cca 550 Kč). Dovoz HEETS se na letišti nekontroluje, obvyklé množství je jeden karton. 

 

IQOS v USA

USA se po náročném schvalování úřadu pro potraviny FDA dočkalo na krátko prodeje IQOS a HEETS. Kvůli licenčnímu sporu byl ale prodej pozastaven do rozhodnutí soudu. Opětovné spuštění prodeje se očekává v červnu 2024.

 

IQOS v Rusku a na Ukrajině

V obou zemích se IQOS volně prodává. Dejte si pozor zejména na pozemních hranicích s Ukrajinou, kde se striktně povoluje dovoz pouze dvou krabiček HEETS na osobu. Díky tomu, že jsou zde dostupné všechny varianty HEETS, častým dotazem bývá spíše vývoz. Z Ukrajiny je pozemní cestou oficiálně téměř nemožný, letecky se dovoz řídí evropským předpisem.

Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

Kolik se smí převážet TEREA a HEETS v zahraničí, nejde o převoz cigaret přes hranice, IQOS v letadle patří do příručního zavazadla

0

Protože se v zahraničí prodávají různé druhy HEETS, často se uživatelé dotazují na maximální povolené množství pro převoz přes hranice nebo dovoz z Polska, Německa a ostatních států v EU, ale i z jiných částí světa. 

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.