JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levně s naším kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levně s naším kódem.

Komentář: Co nám odpověděla ředitelka Philip Morris v rozhovoru mezi řádky

Vyzpovídali jsme ředitelku inovací, rozvoje a marketingu Andreu Gontkovičovou. Rozhovor byl obsáhlý a proto jsem připravil i zkrácenou verzi s mým komentářem.

0

Jak už jsem předeslal v přepisu rozhovoru, setkání s paní Gontkovičovou se konalo ve velmi přátelském duchu, je plná elánu a dobré nálady a já jsem byl potěšený zejména absolutním nakažlivým nadšením pro IQOS. Přes veškerou opatrnost ve vyjadřování bylo znát, že má zájem odpovědět na vše, co jí firemní politika dovolí. Přesto je třeba číst mezi řádky. Komentář berte prosím jako můj soukromý názor na základě informací z doslechu a dojmů. 

 

Vytrženo z rozhovoru

Výraz IQOS Lady jsem poprvé zaslechl loni v souvislosti Karlovarským festivalem. Od té doby tak nějak zdomácněl. Andree Gontkovičové sluší právem, přivedla IQOS na český a slovenský trh a v průběhu roku 2018 jsem několikrát zaslechl, že pro uživatele dokázala vybojovat mnoho výhod, které v jiných zemích nemívají. Příkladem jsou nadstandartní odměny za doporučování, sleva za nákup kartonu HEETS nebo zlevnění limitovaných nahřívačů.

 

V průběhu rozhovoru bylo znát, že HEETS jsou ožehavým tématem. Ochucování zahřívaného tabáku není v EU regulováno, Philip Morris ale narozdíl od konkurenčního GLO nechce riskovat zpřísnění podmínek, zavedení ošklivých obrázků nebo regulací a proto je na trhy EU v dohledné době neuvede. Podle něj je to v zájmu obou stran, nedočkat se honu na čarodejnice, jako u kuřáků. Naštěstí nám zůstane alespoň mentol, minimálně do schválení nového nařízení EU pro dalších 10 let a teoreticky po jeho schválení bychom teprve mohli začít zákaznicky tlačit PMI na uvedení příchutí. 

 

Z velmi opatrné odpovědi generálního ředitele z loňského roku a včerejší precizní formulace Andrei Gontkovičové lze usoudit, že HEETS na základě uvalení spotřební daně skokově zdražovat nebudou. Nevylučuje to samozřejmě např. zrušení slevy na karton nebo následné vyvažování ceny vůči cigaretám v budoucnosti. Užívání tabáku prostě nikdy levné nebude. 

 

Letos se dočkáme nových variant HEETS. Vzhledem k tomu, jak postupně nabíhá nabídka v některých zemích, lze očekávat, že bude uvedena varianta Bronze a Blue, žádná další v Evropě není obvyklá (Seznam příchutí HEETS v zahraničí).

 

Zajímavé bylo povídání o zárukách. Je zřejmé, že PM přetěžuje množství neoprávněných reklamací a také nejčastější chyba uživatelů, zlomená nahřívací čepel. Ohledně čepele se soustředí na vylepšení školení uživatelů, u zneužívání reklamací je i z odpovědi zřejmé, že stále doufá, že Češi dojdou rozumu. Čísla jsou ale natolik alarmující, že pokud si nedáme pokoj, nebude jiné cesty. 

 

Letos bude uvedena limitovaná edice IQOS 3. V naší skupině už někdo naznačoval, že by mohlo jít opět o speciální edici Motor a uvedena by mohla být během GP Moto v Brně. Zatím si můžete přijít prohlédnout IQOS 3 Red Traveller edition na videu našeho youtube kanálu https://www.youtube.com/c/IQfan

 

Zajímavá byla diskuze o splátkách. Ačkoli tomu sám nepřikládám příliš velkou váhu, ze skupiny jasně vyplývá, že vstupní investice může být pro méně movitější uživatele opravdu překážkou. V každém případě jde o příjemné rozšíření možností nákupu a budeme jen doufat, že nenastane vlna podvodů podobně, jako to znají např. mobilní operátoři, kteří radši dotace na mobily úplně zrušili. O splátkách sestavíme podrobnější článek. 

Upravit

IQOSmag Youtube

Novinky

comments powered by Disqus

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.