Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Moje zkušenosti s používáním IQOS ILUMA po jednom roce

Přečtěte si zkušenosti opravdu náruživého uživatele IQOS ILUMA, která je opravdu revolucí v nahřívání tabáku. Ačkoli je zahřívání v principu stejné jako u předchozích generací, teprve ILUMA využívá jeho potenciál na plno. 

0

IQOS používám od zahájení jeho prodeje a krátce po tom jsem o něm začal psát tyhle fanouškovské stránky. K přečtení doporučím můj první článek se zkušenostmi o IQOS 2.4+, už tehdy mě tohle zařízení okouzlilo. Pak tu s námi chvíli byl IQOS 3 a IQOS 3 DUO, zlepšilo se ovládání a design, přibylo použití dvou náplní za sebou, ale na jeho principu se vlastně nic nezměnilo. Až přišla ILUMA. 

Další zkušenosti uživatelů IQOS

 

IQOS ILUMA - skutečná revoluce

Od loňska používám IQOS ILUMA (recenze) a u ní je to naopak. Design zůstal stejný, ale zásadně se proměnil způsob zahřívání náplní. Dříve měl nahřívač planžetu, která pronikla do náplně a ohřála tabák. V náplních TEREA pro ILUMA je nahřívací tělísko uzavřené v každé náplni, což má zásadní vliv na kvalitu nahřívání. Nebudu to více rozebírat, kdo chce, může si přečíst, jak indukční nahřívání funguje, stačí shrnout, že kouř je jemnější a bez příznaků spáleniny

 

IQOS ILUMA je nejlepší

Používám IQOS ILUMA, vyklápění nabíječky mi vyhovuje nejvíc. Na trhu je ještě ILUMA ONE a ILUMA PRIME. Útlý IQOS ONE nosím v tašce jako náhradní, a protože jde o zařízení vše v jednom, původně jsem si myslel, že bude vhodný do auta, ale díky jeho délce mi překáží při řízení. Hliníkový PRIME je sice luxusní, ale na běžné nošení se mi zdá hodně těžký, takže si ho beru jen do společnosti. Rozdíly mezi verzemi jsem popsal v článku Srovnání všech tří variant IQOS ILUMA.

 

Zkušenosti s IQOS ILUMA

ILUMA má pro mě mnoho výhod. Po roce používání bych moje zkušenosti shrnul do několika bodů, abych byl fér, uvedu i drobné nedostatky. 

Výhody IQOS ILUMA:

 • Zásadně jemnější kouř z náplní TEREA a snadnější potahování bez známek spáleniny a pálení na jazyku.
 • Automatický start nahřívání po zasunutí náplně je pro mě naprosto klíčové a návykové vylepšení, které mi neskutečně chybí v ILUMA ONE. 
 • Náplně jdou vždy skvěle zasunout, odpadá problém s přeplněním tabáku. 
 • Zařízení není potřeba čistit od zbytků tabáku. Asi dvakrát za rok jsem použil čistící tyčinky, když jsem měl dojem, že nahřívač lehce zapáchá. 
 • Výrazně menší zápach během kouření a také z použitých náplní díky spodní záslepce tabáku, už mě lidé nenapomínají.
 • Nulový nepořádek z tabáku, použité náplně lze dávat klidně do kapsy a vyhodit později. 
 • Nikdy se nestane, že by se nahřívač nenabil, což byl častý problém u IQOS 3 DUO, u kterého padal prach z tabáku do nabíječky. 
 • Téměř nulová poruchovost. Předchozí verze proti ILUMA měly spolehlivost jak z Číny, nemluvě o častém praskání nahřívací čepele.  Několik mých zařízení ILUMA je po roce bez chybičky. 
 • Kratší nabíjení jak u nabíječky, tak u nahřívače. 
 • V době psaní recenze levnější náplně TEREA než HEETS, to je ale strategie výrobce, která se časem asi vyrovná. 
 • Pro ILUMA jsou dostupné náplně LEVIA s ovocnou příchutí. 

Nevýhody IQOS ILUMA

 • Díky snadnějšímu potahování a jemnější chuti mají někteří lidé dojem, že jsou náplně TEREA slabší. Jde ale jen o dojem, nikotinu obsahují stejně. 
 • Případnou zalomenou náplň je potřeba se naučit vyndat, např. pomocí párátka. Je to otrava. 
 • Nabíječka i nahřívač IQOS ILUMA jsou nepatrně větší a těžší než IQOS 3 DUO. Podle mě to ani nepoznáte, ale radši to zmíním. 

Náplně TEREA

Před koncem se ještě sluší zmínit náplně TEREA a LEVIA pro ILUMA. Máme o nich tady na webu celou rubriku TEREA a srovnat si je můžete v našem katalogu TEREA a LEVIA. Prodávají se celkem v devíti variantách v různých intenzitách. Po zákazu příchutí jsou v nabídce pouze TEREA tabákové a mentolové, Ovocné LEVIA neobsahují tabák, jen nikotin. Jak chutnají najdete na našem youtube kanálu IQFAN nebo v článku Jak chutnají náplně TEREA.

 

 Indukční nahřívání tabáku zajišťuje jemnější chuť ve srovnání s HEETS, snáze se potahují díky perforaci filtru a lépe táhnou, v chuti chybí jemná pachuť spáleného tabáku a pálení na jazyku, kterého si u HEETS všimnete až když  vyzkoušíte TEREA. 

 

Závěr

IQOS ILUMA je pro mě největší pokrok v nahřívání tabáku. Pravidelně zkouším všechny novinky konkurence, žádná nemá tak propracovaný systém nahřívání a u nikoho mi náplně tak nechutnají. Je bez diskuze, že si za to Philip Morris nechá zaplatit, zařízení i náplně jsou nejdražší na trhu, ale stačí sledovat naší rubriku IQOS Club nebo se přidat do naší WhatsApp skupiny s novinkami a vždy se dozvíte o velkých slevách, jako třeba v únoru kartony TEREA za 910 Kč

 

Sleva na IQOS 

Pokud vás IQOS zaujal, můžete si ho pořídit se slevou. Více informací najdete v článku:

Jak koupit IQOS se slevou

 

Zkušenosti uživatelů:

Já jsem z IQOS ILUMA měla velkou radost, opravdu mi u předchozí verze vadilo pořád hlídat, aby si mi nezlomilo nahřívací tělísko, ILUMA je bezproblémová. 

Anička

ILUMA je pecka, až když jsem ji dostal, uvědomil jsem si, jak je příjemné nic nečistit, spolehnout se, že je vždycky nabitá, což u minulé verze fakt neplatilo.

Michal

Přihlásit k odběru novinek

Patří do rubriky: RECENZE
Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.