Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Nikotin zabraňuje šíření Covid-19 v těle, uvádí odvážná francouzská studie

Neurobiolog Jean-Pierre Changeux, který vyhodnocuje výsledky zkoumání účinků nikotinu na koronaviry, předpokládá, že nikotin by mohl zabránit nebo zpomalit vstup virů do buněk v těle kuřáků, a tak snížit riziko závažnějšího průběhu. 

0

Kuřáci jsou méně vystaveni infekci SARS-CoV-2 než běžná populace, tvrdí autoři francouzské studie. Během sledování pacientů přijatých do nemocnic v Paříži zjistili významný rozdíl, kuřáci představovali pouze 8,5% z 11 000 nakažených, ačkoli je 25% kuřáků v celkové francouzské populaci, jak píše v článku Guardian

"Účinek je významný. Naše průřezová studie důrazně naznačuje, že u těch, kteří kouří každý den, je mnohem méně pravděpodobné, že se u Sars-CoV-2 vyvine symptomatická nebo těžká infekce ve srovnání s běžnou populací," napsali autoři zprávy Pitié-Salpêtrière.

 

Autoři studie požádali francouzské zdravotnické úřady o povolení studovat možné příznivé účinky nikotinových náplastí u pacientů COVID-19. 

 

Teorie neurobiologa Jean-Pierre Changeux je taková, že nikotin může také inhibovat (snížit aktivitu) rozvoj bouře cytokinů, která ohrožuje přežití imunitního systému a tím i přežití pacientů. Guardian také zmiňuje informaci z New England Journal of Medicine, že čínští vědci učinili podobná pozorování v raných stádiích epidemie, která se nyní vyvinula v pandemii.

 

Studie v rozporu s úřady

Příznivé účinky nikotinu na zpomalení šíření viru v těle jsou však v přímém rozporu se stanovisky Světové zdravotnické organizace (WHO), které uvádí jasnou paralelu mezi zhoršeným průběhem nemoci u těch, kteří již mají kardiovaskulární problémy, chronická plicní onemocnění nebo diabetes. Kouření cigaret samozřejmě zvyšuje pravděpodobnost těchto onemocnění. 

 

Podobné usnesení vydal i Americký úřad pro potraviny a léčiva (FDA), podle kterého kouření zvyšuje náchylnost k infekci koronaviry a zhoršuje šance na přežití pacientů, díky onemocnění srdce a plic a narušení imunitního systému, která zvyšuje šance na rozvoj infekcí dýchacích cest, včetně COVID-19. 

 

Kacířská myšlenka nahrává IQOS

Ze všech stanovisek však lze laicky dovodit kacířský závěr, který nebude v dnešní době honu na kuřáky zmíněným úřadům vyhovovat. Nikotin není příčinou kardiovaskulárních nemocí srdce nebo plicních onemocnění, do souvislostí se dávají především škodliviny ze spalování cigaretového papírku. Tyto škodliviny však IQOS téměř neprodukuje. 

 

Dlouhodobý uživatel IQOS by tedy měl být v menším nebezpečí než kuřáci cigaret a současně by mohl benefitovat z účinků nikotinu, pokud by se studie ukázala jako relevantní. 

Patří do rubriky: KOUŘENÍ
Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.