Sledujte recenze na našem novém youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 360 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 360 Kč s naším slevovým kódem.

Nové složení tabákových náplní HEETS, kolik obsahují nikotinu

V roce 2021 došlo k výrazné změně složení tabákových náplní HEETS. Každá náplň obsahuje směs jemně drceného skutečného tabáku obohaceného o glycerin, který se ohřátím v IQOS na teplotu asi 350°C mění v páru. 

0

Co je nového v HEETS v roce 2021

V roce 2021 došlo ke dvěma změnám ve složení náplní HEETS. Zásadní je snížení hmotnosti tabáku v krabičce na 5,4g z původních 6,1g a jeho nové skládání do náplně, čímž došlo ke zlepšení vkládání náplně a lepší výtěžnosti, množství nikotinu 0,5 mg/náplň zůstalo zachováno

 

Druhou velkou změnou je odstranění hliníkové ochranné fólie okolo tabáku, jehož zapálení zakazuje zákon o spotřební dani. Fólie je od letošního roku nahrazena nehořlavým papírem, díky kterému se o náplně nepopálíte. 

 

Z čeho se skládá náplň HEETS

  • Papírová dutinka z nehořlavého papíru
  • Tabáková náplň s glycerinem s obsahem 0,5 mg nikotinu
  • Celulózový náústek z dutého acetátu
  • Filtr z biopolymerního filmu absorbující teplo
Dřívější oficiální složení náplní HEETS pro IQOS podle Philip Morris

 

Obsah a složení tabáku

V jedné náplni HEETS je nyní 0,27 g tabáku (dříve 0,3g). Absorbce 0,5 mg nikotinu však zůstala zachována díky novému skládání tabáku, které umožňuje lepší nasazování náplní.  

 

Směs několika druhů tabáku v HEETS je jemně rozemletá, obohacená o glycerin, vysušená a slisovaná do jemných plátků rozřezaných na proužky, Zahřátím tabáku na cca 350°C pomocí nasunutí na zahřívací planžetu uvnitř IQOS dochází k přeměně glycerinu na vodní páru, která se spolu s nikotinem vdechuje. 

Glycerin v HEETS

Mletá tabáková směs je namáčena do směsi vody a glycerinu, tato směs se zahřátím mění na vodní páru. Glycerin (jinak také glycerol) se používá běžně v potravinářství jako sladidlo do šlehaček, změkčovadlo cukrovinek, žvýkaček a pod. Při výrobě kosmetiky slouží jako přísada v hydratačních krémech a mýdlech nebo zubních pastách. V lékařství ho najdeme např. v  glycerinových čípkách nebo jako součást klystýrů. V malém množství jako např. v HEETS je neškodný, u senzitivních jedinců může vyvolat bolest hlavy nebo žaludku.

Chladící filtr

Chladící vložka vyrobená z biopolymeru na bází kukuřičného škrobu ochlazuje vdechovanou páru vzniklou ohříváním tabáku na cca 350°C. Absorbováním tepla biopolymer, běžně používaný např. v potravinářství, degraduje. Je normální, že tvrdne nebo vypadá žlutě ožehnutý

 

U použité náplně HEETS je správně tabák uprostřed vyhřátý, u krajů vypadá nedotčený.

  

Škodlivost

Díky tomu, že HEETS nehoří, ale pouze se zahřívají, nedochází ke spalování papíru a vzniku rakovinotvorného formaldehydu a oxidu uhelnatého, dvou nejnebezpečnějších látek při kouření cigaret. Množství škodlivin je podle výrobce až o 95 % nižší, více si přečtete v našem seznam studií škodlivosti.

 

Tabákové náplně HEETS patří od roku 2019 díky novele zákona č. 353/2003 Sb. o spotřebních daních do snížené sazbě oproti cigaretám. Každoroční tzv. vládní daňové balíčky však zvyšují všechny daně společně, proto i u HEETS dochází ke zvyšování ceny. 

Upravit

IQFAN magazín Youtube

Novinky

Jaké náplně končí? EU od 23.října zakazuje prodej ochucených variant HEETS a TEREA

0

Množí se dotazy uživatelů, kterým různé chytré horákyně v trafikách nebo benzínkách tvrdí, že končí prodej HEETS. Oficiální informace to vyvrací, ukončení prodeje není naplánováno. Díky nařízení EU však končí ve všech unijních státech ovocné příchutě u nahřívaných tabákových náplní. 

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.