Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Nové složení tabákových náplní HEETS, kolik obsahují nikotinu

V roce 2021 došlo k výrazné změně složení tabákových náplní HEETS. Každá náplň obsahuje směs jemně drceného skutečného tabáku obohaceného o glycerin, který se ohřátím v IQOS na teplotu asi 350°C mění v páru. 

0

Co je nového v HEETS v roce 2021

V roce 2021 došlo ke dvěma změnám ve složení náplní HEETS. Zásadní je snížení hmotnosti tabáku v krabičce na 5,4g z původních 6,1g a jeho nové skládání do náplně, čímž došlo ke zlepšení vkládání náplně a lepší výtěžnosti, množství nikotinu 0,5 mg/náplň zůstalo zachováno

 

Druhou velkou změnou je odstranění hliníkové ochranné fólie okolo tabáku, jehož zapálení zakazuje zákon o spotřební dani. Fólie je od letošního roku nahrazena nehořlavým papírem, díky kterému se o náplně nepopálíte. 

 

Z čeho se skládá náplň HEETS

  • Papírová dutinka z nehořlavého papíru
  • Tabáková náplň s glycerinem s obsahem 0,5 mg nikotinu
  • Celulózový náústek z dutého acetátu
  • Filtr z biopolymerního filmu absorbující teplo
Dřívější oficiální složení náplní HEETS pro IQOS podle Philip Morris

 

Obsah a složení tabáku

V jedné náplni HEETS je nyní 0,27 g tabáku (dříve 0,3g). Absorbce 0,5 mg nikotinu však zůstala zachována díky novému skládání tabáku, které umožňuje lepší nasazování náplní.  

 

Směs několika druhů tabáku v HEETS je jemně rozemletá, obohacená o glycerin, vysušená a slisovaná do jemných plátků rozřezaných na proužky, Zahřátím tabáku na cca 350°C pomocí nasunutí na zahřívací planžetu uvnitř IQOS dochází k přeměně glycerinu na vodní páru, která se spolu s nikotinem vdechuje. 

Glycerin v HEETS

Mletá tabáková směs je namáčena do směsi vody a glycerinu, tato směs se zahřátím mění na vodní páru. Glycerin (jinak také glycerol) se používá běžně v potravinářství jako sladidlo do šlehaček, změkčovadlo cukrovinek, žvýkaček a pod. Při výrobě kosmetiky slouží jako přísada v hydratačních krémech a mýdlech nebo zubních pastách. V lékařství ho najdeme např. v  glycerinových čípkách nebo jako součást klystýrů. V malém množství jako např. v HEETS je neškodný, u senzitivních jedinců může vyvolat bolest hlavy nebo žaludku.

Chladící filtr

Chladící vložka vyrobená z biopolymeru na bází kukuřičného škrobu ochlazuje vdechovanou páru vzniklou ohříváním tabáku na cca 350°C. Absorbováním tepla biopolymer, běžně používaný např. v potravinářství, degraduje. Je normální, že tvrdne nebo vypadá žlutě ožehnutý

 

U použité náplně HEETS je správně tabák uprostřed vyhřátý, u krajů vypadá nedotčený.

  

Škodlivost

Díky tomu, že HEETS nehoří, ale pouze se zahřívají, nedochází ke spalování papíru a vzniku rakovinotvorného formaldehydu a oxidu uhelnatého, dvou nejnebezpečnějších látek při kouření cigaret. Množství škodlivin je podle výrobce až o 95 % nižší, více si přečtete v našem seznam studií škodlivosti.

 

Tabákové náplně HEETS patří od roku 2019 díky novele zákona č. 353/2003 Sb. o spotřebních daních do snížené sazbě oproti cigaretám. Každoroční tzv. vládní daňové balíčky však zvyšují všechny daně společně, proto i u HEETS dochází ke zvyšování ceny. 

Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.