Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Proč v HEETS pro IQOS vypadá použitý chladící filtr jako spálený

Složení tabákových náplní HEETS je nejčastějším dotazem uživatelů IQOS. Zajímá je, jakou škodlivost má plastový filtr, který může při intenzivním potahování vypadat jako spálený.

0

Složení náplní HEETS zajímá každého uživatele IQOS, škodlivosti a vlivu na zdraví věnujeme  celou rubriku. Dotazy opakovaně směřují na jednotlivé části filtru, zejména na degradaci chladící vložky a hliník okolo tabáku.

 

Na začátku je vhodné připomenout, že ačkoli je mnoha studiemi prokázána výrazně nižší škodlivost zahřívaného tabáku HEETS oproti cigaretám, stále není závislost na nikotinu bez rizik. Pokud máte větší pochybnosti o nezávadnosti, můžete jedině přestat kouřit, protože zůstat u cigaret není dobré řešení. 

 

Z čeho se skládá náplň HEETS

  • Nehořlavá papírová dutinka
  • Tabák s glycerinem s 0,5 mg
  • Celulózový náústek z dutého acetátu
  • Biopolymerový chladící fitr

 

Proč byla v HEETS hliníková fólie

Aktualizace: Hliníková fólie byla od roku 2021 nahrazena nehořlavým papírem. 

Pod vrchním papírem dutinky je tenká vrstva hliníkové folie. Udržuje teplo uvnitř a přispívá k rovnoměrnějšímu prohřívání tabáku. Přesto je normální, že u použité náplně vypadá tabák uprostřed vyhřátý a u kraje nepoužitý. 

 

Hliníková folie má i právní důvody. Zákon o spotřebních daních vyžaduje, aby zahřívané tabákové výrobky nebylo možné používat jako cigarety, s aluminiovou fólií HEETS nelze kouřit. 

 

Ve zdravotních studiích HEETS se nikdy neprojevila žádná látka, která by souvisela se zahříváním hliníkové fólie, lze tedy konstatovat, že nemá vliv na vdechovaný aerosol. 

Proč se deformuje chladící filtr

Po rozlomení filtru HEETS je uprostřed vidět chladící biopolymer, vypadající jako srolovaný igelit. Je vyroben z přírodní škrobové báze a běžně se používá např. v potravinářství. Jeho vlastností je absorbování tepla, při kterém degraduje. 

 

Po vychladnutí náplně biopolymer ztvrdne a vypadá spečený, směrem k nahřívací čepeli dokonce zažloutlý, v závislosti na tom, jak uživatel hodně potahuje. Z degradace nebyly prokázány žádné látky, které by uživatele při vdechování ohrožovaly.

Patří do rubriky: HEETS ZKUŠENOSTI S IQOS
Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.