Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

První česká uživatelská recenze IQOS 3, vydařená luxusní evoluce

Od prosince 2018 mohou zákazníci nakupovat inovovaný model IQOS 3, který doplní stávající nabídku IQOS 2.4 plus. Přináší nový design, přepracované zrychlené nabíjení a prodlouženou výdrž baterie. 

0

Už týden testujeme nejnovější verzi IQOS třetí generace, který od 3. prosince 2018 doplnil v nabídce výrobce za cenu 2790 Kč stávající model 2.4+. Oslní především přepracovaným designem, který je v reálu výrazně povedenější než na fotkách a zkrátí dobu nabíjení holderu. Jako u každé novinky se však najdou méně povedené detaily. 

 

IQOS 3 - první seznámení

IQOS 3 provází syndrom iPhone. Ráno se probudíte, máte nejmodernější IQOS 2.4 a večer po tiskové konferenci zjistíte, jak hrozně je okoukaný oproti IOQS 3. Ačkoli svůj Motor Sport stále miluji, nejde přehlédnout, o kolik je designově IQOS 3 napřed. 

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

IQOS 3 opět dostanete v luxusní bílé krabičce, pryč je kolibřík i tyrkysové variace, firma se i podle nového webu a propagačních materiálů evidentně přebarvuje na luxusnější hnědou. Po sejmutí papírového návleku pro rozlišení barvy se odklápí celá horní část, uvnitř najdete mimo zařízení zdroj s novým konektorem microUSB-C a úplně přepracovaný čistič s poutkem na klíče.

 

Nový IQOS je opět hodně plastový a díky vyklápění dvířek do strany si vysloužil v naší FB skupině rychle nelichotivé přezdívky jako dámský robertek nebo sešívačka. Faktem ale je, že reálně v ruce je o hodně atraktivnější než se zdá z fotek, ačkoli pocit levného plastu je značný a umocňuje ho navíc i dutá skořepina, která na poklep zní hodně čínsky. 

 

Různě působivé barevné varianty

IQOS 3 se bude dodávat ve čtyřech základních barvách, každá z nich patří do jiných rukou a působí odlišně. Dobíječka má nově výměnný kryt dvířek, usazený dvěma magnetickými piny, díky kterému lze společně s vrškem ohřívače poskládat až 576 barevných kombinací.  

 

IQOS 3 Warm White

Sněhobílá varianta jakoby z oka vypadla svému předchůdci, stejný materiál i sametový povrch, který se do budoucna mírně oleští. S lesklým bílým výměnným krytem dvířek se bude dokonale hodit k experimentování s libovolnou barvou capu i krytu, na fotkách v galerii ho můžete vidět například s růžovou. Holder je celý bílý a rozděluje ho jen šikmo usazené tlačítko, které je pouze u této varianty v odlišné stříbrné barvě. 

IQOS 3 White je zářivě bílý s matným sametovým povrchem

IQOS 3 Stellar Blue

Modrá je tentokrát, narozdíl od minulé verze, opravdu modrá a navíc lehce pogumovaně metalízová s výrazným blyštivým krytem dvířek. Dokonale padne do ruky pánům a zřejmě i proto má ve stejné barvě i tlačítko holderu, který je díky tomu lehce fádní. Je hodně složité vybrat odpovídající barevný kryt na výměnu, vyzkoušeli jsme např. bílou nebo cihlově oranžovou, pastelové barvy se ale nehodí. 

IQOS 3 v modré barvě je lehce pogumovaný a výrazně tmavší než limitka 2.4+

IQOS 3 Brilliant Gold

Trhákem bude metalízově zlatá, dokonale maskuje plastovost dobíječky i holderu, je extrémně elegantní a skvěle se hodí pro ženy i muže. U této varianty by byl skoro hřích měnit lesklý zlatý kryt dvířek, podobně jako u holderu, který má zlaté tlačítko. 

IQOS 3 Gold bude trhat rekordy, firma uvádí zlatou poprvé a moc se povedla

IQOS 3 Velvet Grey

Šedá matná varianta je jako jediná pogumovaná stejně, jako IQOS 2.4 Navy. Vypadá nejvíce plastově a hodí se do rukou zřejmě nejlépe manuálně pracujícím, avšak pogumování neskutečně lapá otisky prstů a dobíječka okamžitě vypadá jako byste soustavně obědvali tučný gothajský salám holýma rukama. Ačkoli si své příznivce na Facebooku našla, pro mě je subjektivně doslova ošklivý a nepomůže mu ani vyměnit jinou barvu dvířek. Holder dělí šedé tlačítko.

IQOS 3 bude pracant, je pogumovaný a hodně nudný, dobře se kombinuje s barevnými kryty

Technické novinky IQOS 3

IQOS 3 se dočkal mnoha vylepšení. Už jsme zmínili výměnná dvířka, zásadní je zkrácená doba nabíjení holderu i prodloužená životnost baterie na dva roky. Potěší moderní konektor USB-C a odstranění zbytečných tlačítek, naopak radost vám neudělá zkrácení výdrže nabíječky pouze na 20 HEETS, starý vydržel až na 30 cyklů. 

  • Nový design s vyklápěním dvířek do strany
  • Tři vibrace holderu, nová signalizace ohřátí HEETS na provozní teplotu
  • Zkrácená doba dobíjení holderu o 40 vteřin na 3:30 minut 
  • Prodloužená životnost baterie na 14600 cyklů (2 roky)
  • Úplné nabití nabíječky za 75 minut
  • Výměnné kryty dobíječky uchycené magnetickými piny
  • Magnetické uchycení holderu v dobíječce
  • Nový dobíjecí konektor USB-C
  • Nový mechanický čistič, dosahující až na dno k planžetě

Nový čistič pro IQOS 3 doporučujeme koupit i ke staršímu IQOS 2.4, funguje skvěle 

Nová dobíječka IQOS 3

Na dobíječce zbylo pouze jediné tlačítko, IQOS 3 s ním lze vypnout, restartovat i aktivovat Bluetooth, ke kterému bude konečně od prosince ke stažení aplikace pro Android. Je poměrně vystouplé na horní hraně a snadno o něj zachytíte. Hned vedle je velká kontrolka nabití, rozdělená na čtyři části a miniaturní indikace nabíjení holderu. 

 

Nové je magnetické uchycení holderu v nabíječce, výrobce tvrdí, že už vám holder nikdy nevypadne z nabíječky a můžete ho zastrčit libovolně bez otáčení, ve skutečnosti jde však o řešení, které má odstranit špatné kontakty dobíjení z minulé verze, které způsobovaly blikání červené kontrolky a stovky reklamací. Magnet je však často pro zlost, drží holder poměrně pevně a díky tomu se zejména mužům se silnějšími prsty špatně vytahuje úzkým otvorem vyklopených dvířek nabíječky. Nedává moc smysl, proč výrobce neumožnil jejich výraznější vyklopení, místa by bylo dost. 

 

Ohřívač v IQOS 3

U holderu zůstalo vše při starém, bohužel je citelně tlustější do ruky. Ačkoli je stejně velký, chybí mu zahloubení okolo tlačítka, což ho pocitově dělá silnějším, škoda, tady design ustoupil použitenosti. Citelně se zkrátila doba nabíjení o 40 vteřin, holder IQOS 3 je znovu k použití už po 3:30 minut.

 

Technologie ohřívání HEETS se nezměnila, planžeta je totožná, potažená platinou a zlatem. Aby byla méně ohrožená při čištění, kompletně se změnil čistič, je šikovně malý, s poutkem na klíče a má kartáčky jen v dolní části se speciálně upraveným koncem, aby dosáhl až na dno holderu. Čistič je jako jediný zpětně kompatibilní a rozhodně ho doporučuji zakoupit za 100 Kč v eshopu i majitelům IQOS 2.4. 

 

Hodně nepříjemné je vysouvání horního krytu. Má sice jasnější aretační kroky, ale podivně drhne. Zpočátku jsem očekával, že se ochodí podobně jako u starého modelu, ale i po týdnu zůstává pocit, jako by pod krytem byla nečistota a nechodil úplně volně. Ještě tomu dám čas, ale protože jde o nejčastější operaci s holderem, není to pohodlné. 

 

V holderu je aktivována třetí signalizace vibracemi, poprvé při zapnutí, následují dvě krátké po nahřátí HEETS na provozní teplotu a třetí oznámí zbývajících 30 vteřin do konce. Původně se mi to zdálo zbytečné, ale nakonec jsem si signalizaci oblíbil, komu by vibrace vadily, může si je vypnout přes Bluetooth v mobilní aplikaci, bohužel ne jednotlivě, ale jen všechny. Co úplně zmizelo, je možnost aktivace signalizace po nabití holderu, kterou lze zapnout pouze ve staré aplikaci pro IQOS 2.4.

 

Koupit IQOS 3 nebo zůstat u staré verze?

IQOS 3 stojí 2790 Kč s kartonem HEETS, tedy stejnou cenu jako dřívější model, který zlevní na 1790 Kč a bude stále v nabídce. Žádné akce na něj zatím nečekejte, protože jich bude málo, s nákupem neotálejte, prvních 500 ks bylo vyprodáno v první hodině a ke koupi budou zatím pouze v eshopu a ve Store. Chcete ho ale vůbec?

 

Záleží na tom, zda chcete mít vždy nejnovější model. IQOS 3 je zdařilou evolucí, je menší, pro většinu uživatelů krásnější, očekává se vyšší spolehlivost, má větší životnost baterie, ale výrazně kratší výdrž. Až se naučíte překonávat odpor magnetu, bude i praktičtější na běžné používání, i když do auta rozhodně radíme nákup druhé novinky, IQOS Multi (2490 Kč), kde odpadá manipulace s dobíječkou.

Patří do rubriky: RECENZE
Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.