Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Recenze IQOS ILUMA PRIME, zkušenosti s revolučním indukčním nahříváním

Revoluční čtvrtá generace IQOS ILUMA PRIME nahřívá náplně pomocí indukce a prodává ve třech variantách. V recenzi se dozvíte proč má výrazně lepší chuť a že už není potřeba čistit.

Článek si můžete pustit i ve videoverzi na našem Youtube kanálu
Chtělo by se zvolat: Konečně je pryč ta nahřívací tyč! :-) Nová vlajková loď IQOS ILUMA místo keramické čepele nahřívá náplně indukčně. Díky tomu výrazně lépe chutná, je spolehlivější a není potřeba čistit. Prodává se ve třech variantách, ještě existuje ILUMA a ILUMA ONE.

 

Nový design ILUMA PRIME

Hliníková nabíječka je podobná tabatěrce s výklopným krytem potaženým látkou, který je docela náchylný na ušpinění, ale naštěstí je snadno vyměnitelný a bude se prodávat například i silikonový nebo kožený. Z boku má tlačítko pro zapnutí a signalizaci stavu nabití.

Baterie se nabije přes konektor USB-C asi za 120 minut a vydrží s přehledem až na 25 použití.

Po odklopení magnetického krytu uvidíte nový hliníkový nahřívač s jedním tlačítkem a dvěma kontrolkami nabití, který už není otevírací, protože nemá nahřívací čepel a není potřeba čistit.

Jak funguje indukční nahřívání

Díky tomu se náplně TEREA o hodně lépe potahují a výrazně méně zapáchají. Doba použití zůstala stejná, nahřátí náplně trvá asi 15 vteřin a na její použití máte 6 minut nebo asi 13 potáhnutí. Na první použití je nabitý už za minutu, na dvě náplně asi za 4 minuty.


Náplň drží vyměnitelný kroužek, který bude k dostání jako příslušenství v mnoha barvách. Naspodu má zdvojené dobíjecí kontakty, což zlepšuje spolehlivost nabíjení.

 

Nové funkce ILUMA

Výrobce se u IQOS ILUMA soustředil na nové funkce, což významně zjednodušilo ovládání.

  1. Automatická aktivace a deaktivace nahřívání pouhým zastrčením náplně je návyková věc, bez které se po několika dnech neobejdete. Díky ní už vlastně nepotřebujete spouštěcí tlačítko.
  2. Signalizace stavu nabití nahřívače kdykoli pohnete nahřívačem. Příjemná novinka pro lidi, kteří nechávají nahřívač občas odložený mimo nabíječku (třeba jako já :-) ). Při pohybu se kontrolky rozsvítí, pokud je nahřívač  vybitý, svítí oranžově. 
  3. Vibrační signalizace stavu nabití, kdykoli na nahřívač poklepete. Čtyři vibrace na začátku, tři vibrace znamenají, že vám zbývá víc než polovina náplně, dvě že jste za půlkou, u jedné jste před koncem. Tuhle funkci si musíte aktivovat přes web IQOS po připojení zařízení ve svém profilu. 

Nové náplně TEREA

Do ILUMY nejdou použít náplně HEETS, dávají se do ní nové náplně s názvem TEREA. Je to proto, že uvnitř obsahují ocelový plíšek, který nahřívá tabák zevnitř pomocí Smartcore Induction system. Navíc jsou odspodu zaslepené dalším filtrem, takže nahřívač ILUMA už nikdy nebude potřeba čistit, všechny nečistoty zůstanou uvnitř náplně. Díky filtru jsou TEREA také výrazně méně cítit

Jinak jsou náplně TEREA stejné jako HEETS, složení i obsah tabáku jsou shodné. V nabídce budou všechny příchutě jako dřív, se stejnými názvy, třeba TEREA Sienna nebo Terea Amber a dokonce přibyde jedna navíc, Abora Pearl s jablíčkovou příchutí. Prvních osm variant je už na trhu, zbytek přijde v prosinci. A stejná je i cena, v době psaní recenze 112 Kč za krabičku.

Prohlédnout 13 příchutí TEREA

Čistější chuť TEREA

Největší změnou je výrazně lepší chuť, náplně Terea jsou díky šetrnějšímu nahřívání jemnější a čistější, úplně zmizela slabá pachuť spáleného tabáku, kterou si uvědomíte u HEETS, až když vyzkoušíte nový IQOS ILUMA.

 

Čtyři barvy za vysokou cenu

ILUMA se prodává ve čtyřech základních barvách, v zelené, zlaté, černé a růžové, můžete se podívat na náš Youtube kanál, každou z nich jsme vám detailně natočili.

ILUMA PRIME je krásné zařízení, od prvního pohledu je prémiové. A za prémiovost si nechá výrobce zaplatit. Prodejní cena je 2790 Kč včetně tří krabiček náplní TEREA. Pro nové uživatele máme slevu 300 Kč (další tři krabičky TEREA).

Chci slevu na IQOS ILUMA

 

Zkušenosti:

ILUMA PRIME byla moje první, dovezl jsem si jí ze zahraničí ještě než se tu prodávala a dodnes s ní dělám parádu. Jenom je dost těžká, takže si ji beru jen do společnosti. 

Matkal

Běžně používám IQOS ILUMA, ale luxusní PRIME mám taky, hlavně kvůli hliníkovému designu, zlatý je je spíš módní doplněk a limitka Stardrift je asi nejhezší IQOS všech dob. 

Michal

Patří do rubriky: IQOS NOVINKY IQOS ILUMA VIDEORECENZE
Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.