Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Recenze IQOS VEEV, kapslového vaporizéru s Bluetooth připojením

IQOS VEEV je další výrobek pro zdravější užívání nikotinu ze švýcarské dílny Philip Morris. Jde o vaporizér, do kterého se vkládají stejnojmenné kapsle s kapalinou ve čtyřech příchutích. Na českém trhu se začal prodávat od prosince 2020 se čtyřmi náplněmi za 599 Kč. 

0

Co je IQOS VEEV

IQOS VEEV je tzv. vaporizér, tedy zařízení na ohřívání tekuté náplně (liquid) v kapslích obsahující nikotin. Na rozdíl od běžných elektronických cigaret je náplň pevně uzavřená v kapsli, jenž se zacvakne do nahřívače a nepřichází s ní do styku, což zajišťuje chuťovou vyrovnanost a bezpečnost. 

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

VEEV je pokračovatelem IQOS Mesh, který jsme vám představili v článku a na videu už před dvěma lety, kdy se prodával pouze ve Velké Británii. Od té doby prošel významnou proměnou, zmenšil se a získal propojení Bluetooth k aplikaci IQOS app, o které vás budeme informovat v dalším článku.

Koupit IQOS VEEV

Přestože byl IQOS Mesh byl jeden z prvních kapslových vaporizérů, vstupuje na český trh pod názvem IQOS VEEV do velké konkurence značek, jmenujme např. JUUL nebo Blue. 

 

Povedený design a tradiční kvalita 

VEEV je malý a lehký nahřívač do dlaně v hliníkovém obalu. Perfektně se drží a budí dojem moderního a kvalitně zpracovaného zařízení. Černé plastové kapsle se vkládají do těla v pěti barevných variantách:

 • Brilliant Gold
 • Velvet Grey
 • Lucid Teal
 • Copper Rose
 • Marine Blue 

Na těle přístroje najdeme pouze jediné tlačítko pro zapnutí a sadu čtyř kontrolek pro signalizaci stavu baterie. Veškerá nastavení lze provádět pouze přes mobilní aplikaci, ve které je možné vybírat z osmi druhů vibrační odezvy při potahování, zamknout vaporizér proti neoprávněnému použití například dětmi, kontrolovat počet potažení nebo vyhledat ztracené zařízení v dosahu Bluetooth.

 

Jak se používá IQOS VEEV

První použití vaporizéru je velmi snadné, po vybalení kapsle z krabičky postačí vytáhnout oranžový pásek a zastrčit kapsli do nahřívače. VEEV se probudí podržením tlačítka na boku a během několika vteřin se kontrolky ustálí a můžete neomezeně potahovat.

 

Potah je oznamován jemným vibrováním, jehož styl si můžete nastavit v aplikaci a limitován na cca dvě vteřiny. Inteligentní systém regulace teploty zabraňuje přehřívání nebo spálení náplně. Pokud VEEV odložíte na déle než 3 minuty, přepne se zpět do úsporného režimu. 

 

Výdrž baterie a nabíjení IQOS VEEV

Vaporizér se nabíjí na spodní straně pomocí kabelu s standartní koncovkou USB-C, nabíjecí adaptér není v balení, protože se předpokládá, že některý už máte doba např. z mobilního telefonu.

VEEV má na boku čtyři LED diody pro zjištění stavu nabití, pokud je úplně vybitá, přerušovaně bliká poslední kontrolka. Plné nabití na celý den vapingu trvá přibližně půl hodiny a nabíjet můžete i během vapování.

 • Čtyři kontrolky: 75% +
 • Tři kontrolky: 75-50%
 • Dvě kontrolky: 50-25%
 • Jedna kontrolka: 25-1%

 

Jak chutnají náplně VEEV

Kapslové náplně se prodávají po dvou v krabičce za 169 Kč, jedna kapsle by měla být ekvivalentem jedné krabičky cigaret. Obsahují vždy 1,5 ml liquidu s 18mg / ml nikotinu a jsou k dispozici zatím ve čtyřech variantách, dvě základní a dvě mentolové:

 • Classic Auburn - tabák s aroma ořechů
 • Classic Blond - tabák s květinovým aroma
 • Green Mix - mentol a mint
 • Classic Mint - mentol a bylinky

Jak chutná vdechovaná pára je pro mě jako uživatele HEETS poměrně složité posoudit. Narozdíl od oblaků kouře z elektronických cigaret poskytuje VEEV kontrolované množství podobné potažení z běžného IQOS, což je mi velmi sympatické. Navíc si lze v aplikaci nastavit množství páry na jedno potažení.

 

Naopak mi vadí, stejně jako u všech elektronických cigaret, že použití není omezené počtem potažení a mám tendenci z VEEV potahovat stále dokola, což vede v mém případě k překouření a bolení hlavy.

 

Chuť je vyvážená a lépe prokreslená než u HEETS, je to znát zejména u mentolových variant, kde je cítit opravdu máta, chybí ale úplně pocit kopnutí do krku, známé všem kuřákům cigaret. Kdybych tedy na VEEV měl přejít z cigaret, nejspíš by mě neuspokojil. 

 

Pro koho je VEEV?

IQOS VEEV je zaměřený především na zákazníky, kterým z nějakého důvodu nevyhovuje zahřívaný tabák v HEETS pro IQOS. Jeho používání je méně cítit a může tak vyhovat těm, kterým vadí odér ze zahřívání. Jednodušší je i údržba a obsluha, prostě se jen koupí kapsle a zastrčí do nahřívače, hlídá se jen nabití. Stále však jde pouze o elektronickou cigaretu se všemi svými limity. 

Koupit IQOS VEEV

Patří do rubriky: RECENZE
Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.