JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém nahřívání tabáku koupíte levněji s naší slevou 300 Kč.

Revoluční systém nahřívání tabáku koupíte s naší slevou 300 Kč levněji.

Recenze LiL SOLID, nové zařízení, které IQOS prodává v zahraničí pod svou značkou

V září představila společnost IQOS na Ukrajině nové zařízení pro ohřev tabáku LiL SOLID, které vyrábí korejská konkurenční společnost KT&G. V lednu 2020 PMI a KT&G uzavřely dohodu, podle které bude PMI zastupovat jejich produkty mimo Jižní Koreu.

0

LiL je v Jižní Koreji už několik let velkým konkurentem IQOS, společně drží více než 80% trhu se zahřívaným tabákem. KT&G produkuje vlastní náplně FiiT v bohaté škále příchutí, jenž jsou občas ke koupi od překupníků i u nás, protože jsou kompatibilní s IQOS. Zařízení jsme otestovali a přinášíme jeho recenzi.

 

Jak funguje LiL SOLID?

LiL SOLID pracuje na podobném principu jako IQOS. Tabákové náplně ohřívá technologií Dual Heat pomocí nahřívaného trnu. Designově je podobné IQOS 3 Multi, je o něco kratší, ale díky baterii na 20 použití o něco těžší a masivnější. Stejně jako Multi umožňuje opakované použití náplní po sobě, po čtvrté náplni však musíte několik minut vyčkat, až se LiL ochladí. 

Konstrukce zařízení  

Hliníkové tělo LiL SOLID má pouze jedno velké tlačítko. Slouží k zapnutí, restartu a samočištění, v závislosti na tom, jak s ním pracujete. Indikátor na pouzdru svítí různými barvami v závislosti na úrovni nabití:

  • Tyrkysová - zařízení je nabito na 60–100%.
  • Modrá - zařízení je nabito 30-60%.
  • Oranžová - zařízení je účtováno až 30%.
  • Červená - zařízení je třeba nabít.

Stejně jako na IQOS Multi kryje otvor pro vsunutí náplní posuvný uzávěr, který brání vnikání nečist a nechtěnému zapnutí v kapse. V otvoru se nachází silná kulatá jehla, která snadno proniká do náplní. Její výhodou je, že se narozdíl od křehké keramické čepele v IQOS neláme.

 

Lil se nabíjí pomocí staršího micro-USB kabelu, plné nabití trvá cca 100 minut. Plně nabitý Lil by měl podle výrobce vydržet na 20 náplní, během našeho testování jsme opakovaně zvládli mezi 25 - 30 náplněmi. V nabídce jsou tři varianty metalických barev, bílá, modrá a černá. 

 

Jak se používá LiL?

Lil se používá velmi podobně jako IQOS. Náplň Fiit (nebo HEET) se nabodne po otevření západky na nahřívací čepel. Zahřívání se zahájí podržením tlačítka do zavibrování a kontrolka začne blikat. Zahřátí trvá cca 20 vteřin, kontrolka začne svítit. Na celkový počet 14 potažení je stanoven kratší limit než u IQOS, asi 4 minuty. 30 sekund před koncem LiL zavibruje. 

 

Pro vyjmutí použité náplně není třeba nic otevírat. Z počátku jsme s tím trochu bojovali, Fiit je třeba opakovaně asi třikrát protočit, než se vytáhne ven, jak zůstane tabák uvnitř zařízení a je potřeba sejmout krytku a následně plastový kryt hrotu a tabák vyklepat.

Nové Fiit Stick

Pro LiL se prodávají náplně Fiit, o kterých jsme už informovali. Zatímco v Koreji je dostupných mnoho variant příchutí, včetně například žvýkačkových Hubba Buba, jako první Fiit začaly prodávat příchutě s praskací kuličkou, v Evropě je nabídka užší, v nabídce je tabák, citrus a lesní ovoce. 

Náplně Fiit lze použít i v IQOS, ale podle našich zkušeností obsahují více glycerinu (také výrazně více dýmí) a zřejmě se v IQOS více zahřívají, protože po nich zůstává okolo čepele velmi mnoho nečistot, čistit je potřeba v podstatě po každé druhé náplni. 

Prodej LiL v Evropě

Dohoda mezi dvěma největšími výrobci je od Philip Morris zajímavý tah, je zřejmé, že pro rozšíření nahřívaného tabáku ochoten k netradičním krokům. LiL se zatím prodává jen na Ukrajině a v roce 2021 se bude postupně uvádět i v dalších evropských zemích. 

Patří do rubriky: Konkurence IQOS
Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.