Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Recenze PULZE s tabákovými náplněmi ID, srovnání s IQOS a lil

Pulze je nové konkurenční zařízení na zahřívání tabáku od výrobce cigaret West nebo Davidoff. Funguje podobně jako IQOS a k dispozici jsou pro něj tabákové náplně pod značkou ID.

0

Imperial Tobacco si vybralo Českou republiku jako pilotní zemi pro Evropu k otestování zájmu o své první zařízení na zahřívání tabáku PULZE. Zakoupit ho můžete od 1. září 2021 v eshopu a trafikách. Rozhodl jsem se ho otestovat a přináším srovnání s IQOS.

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

Trochu jako dvojče IQOS Multi

První dojmy jsou rozporuplné, od prvního okamžiku se nemůžu zbavit dojmu, jakoby šlo o prototyp IQOS Multi, jehož prodej ale byl nedávno ukončen pro malý zájem uživatelů. A podobnost nekončí jen u IQOS, hodně společného má i se zařízením lil, které se také prodává v Evropě pod patronátem IQOS. 

 

První, co vás napadne po vybalení z krabice, že PULZE je velmi velké a těžké, s parametry 127 x 24 x 14 mm a 55 g. Je to dáno pevně integrovanou baterií, která vydrží až na dvacet použití náplní. Zda je to výhoda, musí posoudit každý sám, mě se PULZE nevejde do žádné kapsy, mrzutější ale je, že se neschová v dlani a opravdu se pronese. 

 

Jak vypadá PULZE

PULZE působí kvalitně, hliníkový plášť v bronzové nebo stříbrné barvě je doplněn středovým plastovým pruhem s jedním ovládacím tlačítkem a sadou kontrolek, signalizující nabití a během užívání odpočítávají do konce. V dolní části svítí další tři kontrolky (jen výrobce ví proč), naspodu je konektor USB-C pro nabíjení, které trvá rozumných 90 minut. 

 

Plastový vršek je palcem vysouvací k vytlačení použité náplně. Pro čištění je snímací, ale pouze za použití prapodivného přípravku, který najdete v krabici jako příslušenství a jenž jsem se učil používat asi dvacet minut.  

 

Jak funguje PULZE

Největším rozdílem oproti IQOS je nahřívání tabáku. PULZE má kulatý nahřívací hrot stejně jako LIL, nahřátí lze regulovat ve dvou stupních teploty. Pro zahřívání na cca 345°C se aktivuje krátkým podržením do první vibrace, aktivace tzv. eco režimu na 315 °C proběhne dlouhým podržením se dvěma vibracemi.

 

Co se zdá jako konkurenční výhoda, je pro mě úplně k ničemu. Ani na první stupeň nahřívání nemám stejný pocit intenzity vdechované páry jako u IQOS, eco režim už je pro mě naprosto slabý a příliš nevím, koho by oslovil, snad ženy, toužící po slabším kouři? 

 

PULZE se nahřívá pouze na 4 minuty, oproti 6 u IQOS a ubíhající čas signalizuje postupným zhasínáním kontrolek. 

 

Tabákové náplně ID

Náplně ID jako by vypadly z oka HEETS, jsou malinko delší. Nabízené jsou zatím v pěti variantách, dvě neochucené, dvě mintové a jedna s práskací kuličkou. Obsahují 5,6 g tabáku, tedy nepatrně více než HEETS, na intenzitě to však bohužel nelze poznat, spíše naopak. 

  • Rich Bronze - pocitově nejsilnější varianta silně parf=movaná do doutníčků s trojitým průtokovým filtrem (tři otvory ve filtru).
  • Balanced Blue - výrazně jemnější varianta bez parfémování.
  • Mint Polar Green - velmi silně mintová varianta.
  • Mint Ice - extrémně mintová varianta, asi nejsilnější, kterou jsem kdy zkusil.
  • Capsule Polar - středně intenzivní s kuličkou, po prásknutí velmi mintová.

Náplně ID se zatím prodávají za 100 Kč (20ks), v zaváděcí akci dostanete v trafikách k pěti krabičkám jednu zdarma, délka této akce nebyla upřesněna. Na chuť si musíte udělat vlastní názor, pro mě jsou ID pocitově slabší, podobně jako dřívější MC od Geca.

 

Kompatibilita s IQOS

Díky podobnému systému zahřívání lze náplně ID pro PULZE, FIIT pro LIL a HEETS pro IQOS vzájemně kombinovat. Po použití náplní ID v IQOS dochází podobně jako u FIIT k poměrně výraznému znečištění IQOS, domnívám se, že je to z důvodu vyššího obsahu glycerinu pro více páry.

Po třech týdnech testování mě zatím ke změně značky nepřesvědčila ani výhodnější cena, HEETS jsou pro mě pořád nejlepší. 

Závěr a cena

PULZE se prodává stejně jako IQOS po registraci ve zvýhodněné sadě s pěti krabičkami ID za 1290 Kč. Registrace na webu se mi nepodařila, opakovaně mi nepřišel aktivační link na email, nemluvě o tom, že jsem si musel nastavit devítimístné heslo, ačkoli web uváděl osmimístné, chvíli trvalo, než mi to došlo. V trafice mi už email zaregistrovat znovu nešel, za to marketingové emaily mi ted chodí jak na běžícím pásu. 

 

Celkově mi celé zařízení, náplně i systém prodeje a péče přijde okopírovaný od IQOS, včetně ceny a vlezlých telefonátů o spokojenosti. Jenže když dva dělají totéž, nikdy to není stejné, zůstávám nadále věrný IQOSu a budu vás dále informovat o novinkách. 

Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

Recenze lil SOLID 2.0, dalšího zařízení na zahřívání tabáku pod značkou IQOS

0

Philip Morris zahájil prodej nového zařízení lil Solid 2.0 v České republice. Vyrábí ho korejský KT&G a v Evropě bude dostupný pod patronátem IQOS jako jeho levnější varianta. Současně se pro lil prodávají nové náplně Fiit, které jsou kompatibilní s IQOS.   

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.