Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Recenze: Srovnání novinky HEETS Sienna label s příchutí Amber a zahraničními Red Label

Ve druhém týdnu září 2018 se začala v ČR prodávat nová varianta HEETS Sienna label. Jakou mají chuť ve srovnání s českými Amber, Yellow a německými Red label?

0

Nové HEETS Sienna label, které jsme vám představili jako první s předstihem už v červenci,  se postupně dostávají na evropský trh, mimo Česka je zakoupíte také v Řecku nebo Slovensku. Protože se veřejně spekuluje, že jde o shodnou variantu se zahraničními Red label, srovnali jsme je a přidali do testu také české Amber a Yellow.

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

Porovnávat chuť cigaret nebo náplní do IQOS je dost nevděčný úkol, výsledek vždy nutně musí být subjektivní. Dobře si to pamatujeme z kauzy změny označení HEETS "from Marloboro" na "Label", celá skupina byla na nohou, každý si myslel něco jiného, přitom stanovisko výrobce bylo jednoznačné, ke změnám došlo jen na obalu.

 

HEETS Sienna label

Nové Sienna label mají intenzivní čistou chuť tabáku, bez dalších aromat. Na stupnici výrobce jsou označovány třemi čárkami, výraznější chuť už mají celosvětově pouze hnědé HEETS Bronze s výrazně tabákovým aroma hraničícím s doutníčky. Označením, podobnou barvou krabičky i chutí jsou srovnatelné s HEETS Red label, prodávané např. v Řecku nebo Německu a nejčastěji jsou přirovnávány se skutečnými cigaretami Marlboro. 

 

Někteří tyrkysoví kolibříci nám pošeptali, že Sienna je jen marketingovým označením Red label z důvodu možného srovnávání zákazníků s červenými Marlboro, čemuž chce Philip Morris zamezit. Jinou možností je bránění srovnání s Red label, které jsou vyráběny v Itálii, zatímco pro východní Evropu pocházejí Sienny z Rumunska, což by mohlo znamenat mírně rozdílné výsledky v recepturách. 

 

HEETS Sienna label vs. HEETS Red label

A jak dopadá opravdové srovnání? Oslovili jsme pro test pět různých uživatelů a dali jim vyzkoušet anonymní náplně bez rozlišení. Nikdo nedokázal jednoznačně rozlišit chuť Sienny od Red label, označovali obě varianty jako velmi intenzivní, všichni se shodli na menším zápachu a příjemnější chuti. Dva z pěti však v okamžiku odkrytí skutečných názvů tvrdili, že Red byly o chlup silnější, určitý rozdíl tu tedy být může, ale také může jít o syndrom "lepšího zboží ze západu".

 

HEETS Sienna label vs. Amber a Yellow label

Srovnání jsme podrobili i obě tradiční varianty na trhu. Oficiálně jsou Amber label středně intenzivní s doznívající stopou oříšků, zlí jazykové říkají, že díky tomu mají zejména po dodýmání ódér jako pšouky. Žluté Yellow label jsou nejslabší na našem trhu, v Koreji ještě existují slabší Silver, ale ty už jsou opravdu jako vánek. Obsahují také jemnou příchuť, občas si zákazníci stěžují na mírnou kyselost, je způsobená doznívajícím nádechem citrusů. 

 

Díky tomu nebylo třeba anonymního testu, oproti dvěma známým příchutím zvítězily Sienna na celé čáře u všech pěti respondentů. Podobný názor má také většina členů naší FB skupiny, nová varianta se zdá trefou do černého, jen jednotlivci uvádějí, že zůstanou u své předchozí varianty. 

 

Z ankety na FB vyplynulo, že nejčastěji si oblíbí Sienna label dosavadní uživatelé Amber, kteří byli často nespokojeni právě se zápachem, méně často změní své preference uživatelé Yellow, kdo má oblíbené tyrkysové mentolky bude přecházet na Sienna jen vyjímečně. 

 

A jaký názor máte vy? Oslovila vás nová varianta HEETS Sienna? Napište nám do komentářů, zda s našimi výsledky souhlasíte a i vy změníte svou volbu.

Zdroj: foto: Angel Angie (FB)
Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.