Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Recenze lil SOLID 2.0, dalšího zařízení na zahřívání tabáku pod značkou IQOS

Philip Morris zahájil prodej nového zařízení lil Solid 2.0 v České republice. Vyrábí ho korejský KT&G a v Evropě bude dostupný pod patronátem IQOS jako jeho levnější varianta. Současně se pro lil prodávají nové náplně Fiit, které jsou kompatibilní s IQOS.   

lil SOLID 2.0 v ČR

lil Solid 2.0 a jeho náplně Fiit se u nás prodávají od října 2021. LiL je v Jižní Koreji už několik let velkým konkurentem IQOS, obě značky společně drží více než 80% trhu se zahřívaným tabákem. V lednu 2020 PMI a KT&G uzavřely dohodu, podle které bude PMI zastupovat jejich produkty mimo Jižní Koreu a už v září se lil představili na Ukrajině. 

 

KT&G produkuje vlastní náplně Fiit v bohaté škále příchutí, u nás budou v prodeji zatím jen dvě základní, náplně jsou naštěstí vzájemně kompatibilní s IQOS. Zařízení jsme otestovali a přinášíme jeho recenzi.

 

Jak funguje lil SOLID?

lil SOLID pracuje na podobném principu jako IQOS. Tabákové náplně ohřívá technologií Dual Heat pomocí nahřívaného trnu. Jde o jednolité zařízení, podobně jako IQOS 3 Multi, proti kterému je kratší, ale díky baterii na 20 použití o něco těžší a masivnější. Stejně jako Multi umožňuje opakované použití náplní po sobě.

lil Solid 2.0 s náplní Fiit

Konstrukce zařízení  

Hliníkové tělo lil SOLID má pouze jedno velké tlačítko. Slouží k zapnutí a restartu, v závislosti na tom, jak s ním pracujete. Indikátor svítí různými barvami v závislosti na úrovni nabití:

  • Tyrkysová - zařízení je nabito na 60–100%.
  • Modrá - zařízení je nabito 30-60%.
  • Oranžová - zařízení je nabito na 30%.
  • Červená - zařízení je třeba nabít.

Stejně jako na IQOS Multi kryje otvor pro vsunutí náplní posuvný uzávěr, který brání vnikání nečist a nechtěnému zapnutí v kapse. V otvoru se nachází silná kulatá jehla, která snadno proniká do náplní. Její výhodou je, že se narozdíl od křehké keramické čepele v IQOS neláme.

 

lil se nabíjí pomocí USB-C kabelu, plné nabití trvá cca 100 minut. Plně nabitý lil by měl podle výrobce vydržet na 25 náplní, během našeho testování jsme opakovaně zvládli i 30 použití. V nabídce jsou dvě metalické barvy, modrá Cosmic Blue a černá Stone Gray

lil SOLID 2.0 Cosmic Blue 

Jak se používá lil?

lil se používá velmi podobně jako IQOS. Náplň Fiit (nebo HEET) se nabodne po otevření západky na nahřívací trn. Zahřívání se zahájí podržením tlačítka do zavibrování a kontrolka začne blikat. Zahřátí trvá cca 20 vteřin, kontrolka začne svítit. Na celkový počet 14 potažení je stanoven kratší limit než u IQOS, asi 4 minuty. 30 sekund před koncem lil zavibruje. 

 

Pro vyjmutí použité náplně není třeba nic otevírat. Z počátku jsme s tím trochu bojovali, Fiit je třeba opakovaně asi třikrát protočit, než se vytáhne ven, jinak zůstane tabák uvnitř zařízení a je potřeba sejmout krytku a následně plastový kryt hrotu a tabák vyklepat.

 

Díky masívnímu tělu je držení lil o dost méně pohodlnější než u IQOS, pokud jsme ve srovnání s konkurenčním Pulse tvrdili, že je těžké, pak lil je subjektivně ještě více, je sice kratší, ale v kapse je hodně znát, ale zdaleka ne tolik, jako další konkurenční zařízení GLO.

Jak chutná lil

lil je podle našeho testování hodně podobný IQOSu, velmi podobně nahřívá a náplně z něj chutnají téměř identicky, při použití s HEETS snad možná s o něco menší intenzitou, což může být způsobené menším obsahem glycerinu než ve Fiit, případně nižší teplotou nahřívání.

Nové náplně Fiit

Pro lil se prodávají tabákové náplně Fiit. Do Česka zatím přišly jen dvě varianty Fiit Regular a Fiit Marine, jak chutnají Fiit jsme otestovali v dalším článku. Náplně HEETS pro IQOS i Fiit pro lil jsou vzájemně kompatibilní. 

 

Na Ukrajině jsou dostupné ještě mentolové Crisp a Viola s lesním ovocem. V Koreji se prodává mnoho dalších variant Fiit, včetně například žvýkačkových Hubba Buba, jako první měly Fiit příchutě s praskací kuličkou, které občas i u nás nabízejí překupníci. 

Náplně Fiit pro lil SOLID

Prodej lil v ČR

IQOS lil se prodává v setu se třemi krabičkami za 690 Kč. Noví zákazníci mohou využít náš slevový kód a získají navíc 3 krabičky náplní zdarma.

Koupit LIL SOLID EZ

 

Dohoda mezi dvěma největšími výrobci je od Philip Morris zajímavý tah, je zřejmé, že pro rozšíření nahřívaného tabáku ochoten k netradičním krokům. 

Patří do rubriky: IQOS NOVINKY
Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.