Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Srovnání GLO Hyper+ vs IQOS LIL SOLID, který je v recenzi lepší?

Konkurence nespí a vyvíjí vlastní systémy nahřívání tabáku. Srovnali jsme nejnovější model GLO Hyper+ s cenově nejbližším nejlevnějším IQOS LIL SOLID. Přečtěte si, jak si konkurenční výrobek od British American Tabacco vedl. 

0

Druhá generace GLO Hyper+

GLO s první verzí velkou díru do světa neudělalo, v naší první recenzi GLO ve srovnání s naprosto propadlo a našlo si jen velmi málo zákazníků. Bylo to především díky velmi slabému pocitu vdechované páry a vyčítali jsme mu pachuť spáleného papíru. 

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

Nová generace si vede o něco lépe, během kouření už lze rozeznávat různé příchutě náplní Neo Stick, které se indukčně nahřívají na dvě volitelné úrovně zahřátí. V režimu Boost, který aktivujete delším podržením tlačítka až do druhého zavibrování, se náplně podle nás dokonce zahřívají až moc, pálí v puse a i v krku, což zhoršuje dojem z chuti řezaného tabáku. 

Související odkazy:
- Recenze první generace GLO
- Recenze IQOS 3 DUO
- Recenze IQOS LIL SOLID 2.0
- Recenze Pulze

Jak funguje GLO Hyper+

Nové GLO je poměrně větší kvádřík, do kterého se zasunuje náplň Neo, podobná svou délkou cigaretě. Ve srovnání s podlouhlým IQOS LIL Solid je o něco těžší a zdá se mi méně praktický do ruky. Glo Hyper už má také výměnné kryty, jeden dostanete dokonce v ceně. IQOS LIL je na tom podobně, ale kryty se u nás zatím neprodávají. 

 

GLO nemá nahřívací trn jako IQOS LIL nebo planžetu jako IQOS 3 DUO. Celý otvor je indukční komora, která nahřívá tabákovou náplň zvnějšku. Výhodou tedy je, že se méně špiní a nevyžaduje tak časté čištění jako IQOS. Nevýhoda zůstává stejná jako u předchozí verze, krycí papírový obal náplní se okamžitě ožhaví a zhnědne, vzniká v nás otázka, zda neuvolňuje nejaké škodliviny do vdechované páry. 

GLO Hyper+ s výměnnými kryty

Jak se používá GLO Hyper+

Po vsunutí náplně se GLO aktivuje stisknutím tlačítka. Po třech vteřinách do prvního zavibrování se aktivuje standartní nahřívání a náplň je připravena po cca 20 vteřinách. Pokud tlačítku držíte až do druhého zavibrování, aktivuje se režim Boost a náplň je nahřátá už po 15 vteřinách.

 

Náplň se nahřívá po dobu 3,5 minuty, s neomezeným počtem potahů, což se nám zdá oproti IQOS se 6 minutami příliš málo, ale faktem je, že při delším používání už by náplň nechutnala moc dobře. GLO Hyper vydrží na jedno nabití asi na 20 náplní.

 

Náplně Neo v deseti příchutích

Pro GLO se prodávají náplně Neo Stick se širokou škálou příchutí, podobně jako pro IQOS. U obou zařízení si vybere každý, pro mě osobně je nedostatečná nabídka mentolových variant, naopak ovocných a vysloveně exotických je pro GLO spousta, zaujala mě např. příchuť energetického nápoje Midnight Sun, mnoho variant má kapsle.  

 

Díky agresivní politice nasazuje výrobce až překvapivě nízké ceny, Neo stick se prodávají za 80 Kč krabička, aktuální dvě novinky dokonce za 75 Kč. To je oproti Fiit pro IQOS LIL za 97 Kč a v akci za 85 Kč výrazně méně, rozdíl oproti HEETS pro prémiový IQOS 3 DUO za 112 Kč je ještě výraznější. 

Cenové srovnání GLO s IQOS

GLO se snaží prosadit na trhu a jeho výrobce nasadil hodně konkurenční cenu. Aktuálně se GLO Hyper+ dá koupit v malém startovacím balíčku za 299 Kč včetně jedné krabičky náplní Neo v hodnotě 80 Kč, samotné zařízení tedy vyjde na 220 Kč. 

V nabídce je i velký balíček za 499 Kč s pěti krabičkami, zařízení zde vyjde na 100 Kč. 

 

IQOS LIL Solid 2.0 se aktuálně prodává za 690 Kč včetně 5 krabiček náplní Fiit v hodnotě 485 Kč, samotné zařízení tedy vyjde na 205 Kč. 

 

Pořizovací hodnota asi u tak levných zařízení nebude rozhodující, zákazníci budou srovnávat zřejmě především cenu náplní, které jsou u GLO na krabičce o 17 Kč levnější. 

Srovnání IQOS LIL Solid 2.0 a GLO Hyper+

Závěr: Co je lepší, GLO Hyper nebo IQOS LIL

GLO se vylepšilo a nachází si ve zvětšující se konkurenci (přečtěte si recenzi PULZE) své méně náročné zákazníky, kteří preferují především cenu. Přesto podle mě není zážitek z kouření na tak vysoké úrovni jako u IQOS, pára v GLO mi přijde méně hutnější, úplně chybí pocit "kopnutí" do krku při potažení. 

 

Zejména u slabších variant náplní jsou stále cítit podivné pachutě, které jsou méně znát např. u mentolových příchutí. Intenzita zážitku postupně slábne a na konci se nemůžu zbavit dojmu "vyprázdněné" chuti. Oproti tomu při aktivaci boostu jde opravdu o sílu, ale spíše teplotní, než že by se zážitek příliš vylepšil. 

 

Ačkoli je IQOS LIL o dost delší, lépe se drží a je lehčí. Úplně jiná káva je pak IQOS 3 DUO, které je menší ve všech směrech a navíc v ruce se drží pouze nahřívač ve velikosti malého doutníku. Podle mě má také nejintenzivnější chuť. 

 

Celkově jsem od inovačního indukčního nahřívání čekal o hodně více. IQOS svoji indukční novinku ILUMA uvedl v Evropě zatím jen ve Švýcarsku, ale jakmile letos dojde i k nám, bude moje oblíbená značka opět o koňskou délku před konkurencí. 

Patří do rubriky: RECENZE
Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.