Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Srovnání IQOS ILUMA ONE vs LIL SOLID EZ, jaký je mezo nimi rozdíl?

Rozhodujete se, jaký si vybrat IQOS? Od uvedení LIL Solid EZ se často ptáte, jak se liší od IQOS ILUMA ONE. Přinášíme vám srovnání rozdílů, který je výhodnější a jaké jsou ceny zařízení i náplní. 

IQOS ILUMA ONE a LIL SOLID EZ mají mnoho společného, ale jeden zásadní rozdíl, díky kterému mají i odlišné ceny zařízení i náplní. 

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

Srovnání vlastností

Obě zařízení jsou kompaktní a dají se používat opakovaně až na 25 náplní, pak se musí nabít, ILUMA se nabíjí 90 minut, LIL o 30 minut déle.

 

ILUMA ONE je o něco tenčí a výrazně lehčí, je ale delší a lépe se drží v ruce. LIL SOLID EZ je kratší, má baculatější tělo a téměř celý se schová do pánské dlaně. Obě zařízení jsou v nabídce v pěti barevných variantách, mají hliníkové tělo, ILUMA ONE je v dolní části silikonová, LIL EZ má snímací horní výměnný kryt, který se dá dokoupit v několika barvách jako příslušenství.

 

Rozdíl je v nahřívání

Pro IQOS ILUMA jsou určené náplně TEREA do LIL patří FIIT. A tady je zásadní rozdíl. ILUMA ONE nahřívá náplně pomocí indukčního nahřívání, zatímco LIL používá postaru nahřívací trn.

 

Chuť náplní Terea je čistější a jemnější, protože indukce zahřívá tabák šetrněji, oproti FIIT, ve kterých je cítit jemně spálenina. Náplně TEREA v devíti variantách jsou odspodu uzavřené filtrem, takže jsou o mnoho méně cítit a hlavně není potřeba ILUMU čistit, zatímco k LIL se dodává čístící kartáček, kterým je potřeba přibližně po 20 náplních vyčistit nahřívací komoru od zbytků tabáku. Rozdíl je ale i v ceně, náplně FIIT v sedmi variantách jsou výrazně levnější.

 

Pro koho je LIL a ILUMA ONE 

LIL můžete získat se třemi krabičkami náplní téměř zdarma, pokročilejší ILUMA ONE je o něco dražší. Pokud jste novým zákazníkem, můžete obě zařízení získat s výraznou slevou. Celkově se dá říct, že ILUMA ONE je určená pro zákazníky, kteří mají rádi vyváženou a jemnou chuť tabáku, zatímco LIL SOLID EZ vyhoví těm, kteří preferují dobrou cenu.

 

Zkušenosti:

Na LIL solid mám moc ráda krásné barvy, používám růžovou :-), je krásně lehká a pasuje mi dobře do ruky. Navíc se dá dost ušetřit za náplně FIIT a to se hodí.

Anička

Mám dvě ILUMA, mimo základní i ILUMA ONE, používám ji jako záložní, je lehounká, v tašce není ani poznat a mám jistotu, že nikdy nebudu bez kouření.

Michal

Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.