JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 300 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 300 Kč s naším slevovým kódem.

Vláda chce opět zdražovat zahřívaný tabák až o 15 Kč na krabičku, cigarety přitom zdraží minimálně

Ministrině financí Alena Schillerová se pokusila přes poslance Jana Volného (ANO) protlačit do projednávání daňového balíčku pro příští rok zvýšení spotřební daně na zahřívaný tabák o nehorázných 79%, tedy cca 15 Kč na krabičku, přitom cigarety by nadále podléhaly jen dříve schválenému zvýšení o 5% ročně. 

0

Vláda Andreje Babiše proti svým slibům, že nebude zvyšovat daně, zvýšila spotřební daň už dvakrát a schválila další rovnoměrné navyšování od roku 2021 o 5% ročně. Zatímco výrobce náplní HEETS Philip Morris zavedení spotřební daně nesl k vlastní tíži a nezdražil, letos už promítnul zvýšení daně nejdříve na 103 Kč za krabičku a opět v červnu na 110 Kč. 

 

Proti návrhu se naštěstí postavila ODS, která prostřednictvím předsedy jejich klubu Zdeňka Stanjury navrhla kompromisně zvýšení o 10% na všechny druhy tabku, aby se zachovala podpora méně škodlivým variantám, jeho návrh rozpočtý výbor podpořil, rozhodovat se ale bude až během hlasování ve Sněmovně. 

 

Pokud by byl schválen návrh ANO, cena by se zvýšila na 125 Kč, v případě schválení návrhu ODS bude cena krabičky HEETS vyšší na 112 Kč.

„I když pozměňovací návrh argumentuje, že je v souladu s národní strategií České republiky v oblasti veřejného zdraví, ve skutečnosti je s touto strategií v přímém rozporu, protože v Národní protidrogové strategii a v Akčním plánu k této strategii se vláda zavázala přistupovat k návykovým látkám diferencovaně, to je nejvíce zdanit nejvíce škodlivé výrobky, tedy v případě tabáku cigarety. Pozměňovací návrh představuje dopad na jednu krabičku zahřívaných tabákových výrobků ve výši 15 korun. K tak vysokému zvýšení daně u cigaret ještě nikdy v České republice nedošlo. Pozměňovací návrh navíc nemění vládou schválení zvýšení daně na krabičku cigaret o 4 korun,“ uvádí Svaz průmyslu a dopravy.

 

Patří do rubriky: HEETS
Upravit

IQOSmag Youtube

comments powered by Disqus

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.