Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Z čeho se skládá tabáková náplň HEETS pro IQOS, obsahuje skutečný tabák?

Podle Philip Morris obsahuje náplň HEETS směs jemně drceného tabáku obohaceného glycerinem, který se ohřátím na teplotu asi 350°C mění v páru a stává se nosičem nikotinu. 

0

Z čeho se skládá náplň HEETS

  • Papírová dutinka vystlaná slabou hliníkovou fólií
  • Tabáková náplň s glycerinem s 0,5 mg nikotinu
  • Celulózový náústek z dutého acetátu
  • Filtr z biopolymerního filmu absorbující teplo
Oficiální složení náplní HEETS pro IQOS podle Philip Morris

 

Obsah tabáku

V jedné náplni HEETS je 0,3 g tabáku, tedy výrazně méně, než v několika gramové běžné cigaretě. Absorbce 0,5 mg nikotinu je však srovnatelná díky tomu, že v cigaretě většina nikotinu zapálením shoří, zatímco u HEETS se ho zahřátím většina uvolní do aerosolu.  

 

Složení tabáku v HEETS 

Směs několika druhů tabáku v HEETS je jemně rozemletá, obohacená o glycerin, vysušená a slisovaná do jemných plátků rozřezaných na proužky, naplněné do dutinky obalené tenkovou hliníkovou fólií. Zahřátím tabáku zahřívací planžety na cca 350 °C dochází k přeměně glycerinu na vodní páru, která se spolu s nikotinem vdechuje. 

Glycerin v HEETS

Tabák se namáčí do směsi vody a glycerinu, při zahřátí s emění na vodní páru. Glycerin (jinak glycerol) se používá běžně v potravinářství jako sladidlo do šlehaček, změkčovadlo cukrovinek, žvýkaček a pod. Při výrobě kosmetiky slouží jako přísada v hydratačních krémech a mýdlech nebo zubních pastách. V lékařství ho najdeme např. v  glycerinových čípkách nebo jako součást klystýrů. V malém množství jako např. v HEETS je neškodný, u senzitivních jedinců může vyvolat bolest hlavy nebo žaludku.

 

Chladící filtr

Chladící vložka je určená k ochlazování vdechovaného aerosolu, vznikajícím při žhavení nahřívací čepele na 350 °C uvnitř IQOS. Jde o biopolymer vyrobený na bázi kukuřičného škrobu, který se běžně používá např. v potravinářství. Absorbováním tepla degraduje, je normální že tvrdne nebo vypadá opálený

 

U použité náplně je správně tabák uprostřed vyhřátý a u kraje se zdá nepoužitý.

 

Hliníková fólie

Náplň HEETS je obalená papírovou dutinkou vystlanou tenkou aluminiovou fólií. Je určená k rovnoměrnějšímu rozložení tepla a podle zákona zabraňuje zapálení náplně jako cigarety. Žádná ze studií nepotvrdila vliv hliníku na vdechovanou páru nebo škodlivost. 

 

Škodlivost

Díky tomu, že HEETS nehoří, ale pouze se zahřívají, nedochází ke spalování papíru a vzniku rakovinotvorného formaldehydu a oxidu uhelnatého, dvou nejnebezpečnějších látek při kouření cigaret. Množství škodlivin je podle výrobce až o 95 % nižší, což potvrzuje i náš seznam studií škodlivosti.

Složení tabákové náplně HEETS

Tabákové náplně HEETS od roku 2019 podléhají spotřební dani uvalené na tabákové výrobky určené ke kouření díky novele zákona č. 353/2003 Sb. o spotřebních daních. Naštěstí ve snížené sazbě oproti cigaretám, první zdražení v roce 2020 bylo tedy jen velmi mírné a rozdíl oproti ceně cigaret se opět prohloubil. 

Patří do rubriky: ŠKODLIVOST IQOS
Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.