Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Z exkurze IQOS Cube o dvojí kvalitě tabáku v HEETS, jak se zdražuje cena, novinky o TEEPS

Navštívili jsme hlavní sídlo společnosti Philip Morris ve švýcarském Lausanne a prohlédli si vývojové centrum IQOS Cube s přidruženou výrobnou HEETS v nedalekém Neuchâtel. 

0

Společnost Philip Morris má celkem dvě výzkumná a vývojová centra IQOS. V dálném Singapuru a ve švýcarském Neuchâtelu, kam jsem dostal pozvánku k návštěvě. Ve futuristické budově s kvetoucí tabákovou zahradou ve vstupní hale pracuje 130 inženýrů a přes 300 vědců, zkoumajících nezávislými metodikami vliv IQOS na zdraví. Před vchodem nám průvodkyně s úsměvem vysvětlila, že cigarety se chodí kouřit ven, ale IQOS se může uvnitř, pokud to nevadí jiným návštěvníkům. 

 

Na úvod jsem se zúčastnil dlouhé přednášky o vědě, která za IQOS stojí. Hlavním řečníkem byl Nuno Fazenda, jeden z vědeckých pracovníků, který má ve Philip Morris za úkol přibližovat výzkum veřejnosti, a mě by nikdy nenapadlo, že bych se dokázal skvěle bavit během vědecké přednášky.

Nahřívaný tabák je na trhu už od 90. let a od té doby neustále probíhá výzkum. Zaměřuje se především na zdravotní rizika. Třeba jen rozbor aerosoli, která vychází z IQOS, trval 10 let. Co jsem se dozvěděl o škodlivosti si můžete přečíst v článku Jaká je škodlivost HEETS podle vědců vývojového centra IQOS Cube.

 

V IQOS Cube probíhá současně vývoj čtyř platforem zahřívání tabáku.

  • Platforma 1. - IQOS
  • Platforma 2. - TEEPS
  • Platforma 3. - STEEM
  • Platforma 4. - MESH

STEEM a MESH jsou elektronické cigarety - nikotinové vaporizéry, zbylé dvě slouží k nahřívání tabáku, MESH se prodává například ve Velké Británii. O tom, co je TEEPS, už jsme psali a článek vzbudil velkou pozornost. Tabák se v jednorázových náplních nahřívá přes uhlíkovou špičku zapalovanou klasicky např. sirkami. Testovací prodej ve dvou zemích byl prozatím pozastaven, vývojáři zatím řeší otázku vysoké ceny uhlíkových špiček a údajně se stále zabývají jak co nejefektivněji uhlíkovou špičku uhasit.

 

Různé chuti a cena HEETS

Často se diskutuje rozdílná chuť HEETS v jednotlivých zemích. Může to mít opodstatnění v dodávkách z různých pěstíren tabáku ve světě, kde se nemusí pěstovat přesně stejně. Druh tabáku v HEETS také není stejnorodý. Směs tabáku je díky tomu v každé továrně svým způsobem unikátní (podobně jako u cigaret Marlboro), nejde tedy o záměrné manipulování chuti ze strany výrobce nebo snahu o dvojí kvalitu.

 

Dozvěděl jsem se, že cena HEETS se odvíjí od cen cigaret Marlboro a má být vždy trochu nižší. Neodvíjí se tedy primárně od spotřební daně, se kterou je od počátku počítáno, ale pokud dojde jejím vlivem ke zdražení cigaret, zdraží i HEETS o tolik, aby se cenově pohybovaly kousek pod klasickými červenými Marlboro. To s výhledem zdražení cigaret až o 12 Kč v roce 2020 pro nás není příliš dobrá zpráva.

Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.