Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Zákon o zdanění tabákových náplní HEETS od roku 2019 schválila vláda, zdražovat se ale nebude

Vláda schválila novelu zákona o spotřebních daních, která mimo jiné navrhuje uvalení daně na zahřívané tabákové výrobky, jakými jsou HEETS pro IQOS nebo Neo pro GLO.

0

Ministerstvo financí v souladu s dřívějším prohlášením předložila novelu zákona o spotřebních daních, zahrnující zdanění HEETS. Ta se bude vypočítávat podle hmotnosti tabáku.

 

Protože HEETS obsahují oproti cigaretám výrazně méně tabáku, bude i spotřební daň menší, což by mělo zohlednit jejich menší škodlivost pro společnost. S ohledem na gramáž HEETS by mělo jít o cca 14 Kč na krabičku.

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

Podle interních informací od výrobce Philip Morris se však uvalení spotřební daně nepromítne do koncové ceny HEETS, která je od počátku nastavena tak, aby byla konkurence schopná vůči cigaretám. Jinými slovy v současnosti mohl vyšší zisk oproti jiným zemím výrobce využít k silnější propagaci.

Srovnání elektronické cigarety Glo iFuse a IQOS

Z toho může plynout, že se s určitými důsledky kroků vlády přeci jen nejspíš setkáme, může se dotknout např. slevy na karton HEETS, která je v Evropě poměrně unikátní nebo v menších výhodách v Club IQOS. 

 

"Spotřební daň ze zahřívaných tabákových výrobků bude aplikována na váhu, se sazbou daně ve stejné výši jako v případě tabáku ke kouření. Výsledná míra zdanění bude vzhledem k nízké hmotnosti tabáku obsaženého v zahřívaných tabákových výrobcích nižší než například v případě cigaret, což mimo jiné reflektuje skutečnost, že by se mělo jednat o méně škodlivé výrobky pro lidské zdraví, než je tomu u tradičních tabákových komodit," uvedlo MF.

 

Novela nyní zamíří do Parlamentu, Senátu a k podpisu prezidentem, očekává se její hladké schválení a účinnost v průběhu roku 2019.

Patří do rubriky: HEETS
Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.