Nezávislý web, Philip Morris Products S.A. ho neautorizoval, nepřevzal nad ním záštitu ani ho jinak neschválil.

JAK ZÍSKAT IQOS ZDARMA

Revoluční systém užívání tabáku můžete získat s naší slevou zdarma ke kartonu náplní HEETS.

IQOS můžete s naší slevou získat zdarma ke kartonu HEETS.

Zemřel uživatel elektronické cigarety v USA, riziko nesouvisí s IQOS, ale s marihuanou

Velká mediální histerie okolo smrti uživatelů elektronické cigarety se rozuzluje, první testy ukazují, že na vině může být liquid s marihuanou, zahřívaného tabáku pro IQOS se netýká. 

0

Úmrtí v souvislosti s užíváním elektronické cigarety je mediálně velmi atraktivní téma, které jako vlna proběhlo světovými zprávami a díky své citlivosti a americkému honu na kuřáky zasahuje i zahřívaný tabák. Hned v úvodu je tedy potřeba zmínit, že nijak nesouvisí s IQOS

 

V letošním roce bylo podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v USA poprvé po deseti letech zaznamenáno asi 450 případů komplikací s dýcháním uživatelů elektronických cigaret a tři úmrtí, většina ve věku do dvaceti let. Probíhající testy příčin začínají odhalovat, že důvodem může být vitamín E obsažený v tekutých náplních e-liquid. Ten se používá na černém trhu k vázání THC z konopí. 

 

Postižení trpí kašlem, dušností, únavou, někteří také zvracejí a mají průjem. „V mnoha případech pacienti přiznali, že použili produkt obsahující THC,“ uvedl ředitel CDC Robert Redfield. 

 

Prodej liquidů v ČR dnes podléhá přísným předpisům, nesmí obsahovat žádnou jinou toxickou látku než nikotin a ačkoli nikdy nelze vyloučit dlouhodobá rizika, s desetiletou bezproblémovou historií je složení poměrně přesně probádané a mezi půl milionem uživatelů (podle studie státního zdravotního ústavu z 2017) se podobný případ nikdy neobjevil. 

 

Z dostupných informací tedy uživatelé IQOS nejsou tímto problémem nijak ohroženi, složení náplní HEETS neobsahuje žádnou z látek, která stojí za smrtí v USA. Nikdy však nezapomeňte, že nejzdravější je nekouřit vůbec.

Patří do rubriky: Novinky Kouření
Upravit

IQOSmag Youtube

Novinky

IQOS je zdravější, má nízkou škodlivost a začíná být levnější než cigarety

0

O škodlivosti IQOS se od zahájení prodeje vedou vášnivé diskuze. S přibývajícím časem toho o zahřívání tabáku víme stále více ze zkušeností, i mnoha odborných studií. Je ale třeba stále myslet na to, že každé užívání tabáku je škodlivé.  

comments powered by Disqus