Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Kolik nikotinu obsahuje tabáková náplň HEETS pro IQOS ve srovnání s běžnou cigaretou

Častým dotazem uživatelů IQOS je obsah nikotinu v náplních HEETS. Ve srovnání s běžným kouřením ho podle výrobce do těla proudí obdobná dávka jako ze silné cigarety. 

0

Mimo prokazatelně sníženého obsahu škodlivin v IQOS je pro uživatele tabáku nejpodstatnější, kolik dostane do těla nikotinu. Tato vysoce návyková droga způsobuje zklidnění organismu a navozuje příjemný pocity.

Všechny varianty HEETS obsahují stejné množství nikotinu 0,5 mg, rozdíl je jen v chuti.

Narozdíl od spáleného dehtu nikotin nezpůsobuje zásadní škody, jeho účinky ale mají krátkodobý dopad na zúžení cév a stimulaci srdce, čímž dochází ke zvyšování tlaku, stimuluje trávicí trakt a zrychluje metabolismus. 

Oficiální složení HEETS pro IQOS

 

Množství nikotinu v tabáku

Běžná cigareta obsahuje od 0,3 mg (slim) do 0,8 mg nikotinu (Sparta), většina z něj však shoří a do těla se vstřebá cca 20-50%. Náplně HEETS (složení) obsahují podle webu IQOS věda 0,5 mg nikotinu, IQOS je však pouze zahřívá a proto se nikotinu vstřebává přibližně stejné množství. Je proto třeba být opatrný na prohloubení závislosti a sledovat zejména reakci žaludku, který o předávkování informuje nevolností nebo bolení hlavy a další projevy.

 

Značka  Nikotin (mg)   Dehet (mg)  Oxid uhelnatý (mg)
HEETS pro IQOS 0,5 > 0,0005 N/A
NeoStick pro GLO 0,3 > 0,001  N/A
Karelia Slims 0,3 2
L&M Silver 0,4 4 5
Marlboro Gold 0,5 6
Marlboro Red 0,8 10 10

 

Reakce uživatelů

Z tabulky vyplývá, že nejběžnější pocit "nedokouření", který uživatelé zahřívaného tabáku často zmiňují, je mylný. HEETS obsahují srovnatelné množství nikotinu. Nejde tedy o nedostatek nikotinu, ale o vnímání tzv. "kopnutí do krku" při potažení, jenž je u IQOS pocitově menší. 

Pořad "A dost" srovnal IQOS a cigarety a potvrdil studie 

Lze tedy doporučit, aby uživatelé IQOS užívali HEETS v podobném nebo nižším množství a dodržovali staré rituály, nepoužívali ho na nových místech. Kdo dříve nekouřil doma, chodil na balkón nebo s kolegy na cigaretku před dveře, ať si zvyky důsledně zachová, předejde tím zvýšení počtu příležitostí pro užívání náplní. 

Patří do rubriky: ŠKODLIVOST IQOS
Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.