Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Moje zkušenosti s novými HEETS se sníženým obsahem tabáku na 5,3 g

Výrobce upravil náplně HEETS pro IQOS. Změna skládání tabáku výrazně zlepšuje vkládání náplně do nahřívače a umožňuje lepší průchod vzduchu. Vedlejším efektem je menší množství tabáku v náplni, na který si někteří uživatelé stěžují.

0

Už několik týdnů si kupuji náplně HEETS se sníženým množstvím tabáku, poprvé jsem o snížení informoval v předchozím článku. Zatímco původní verze ho obsahovala v krabičce 6.1 g, po úpravě plnění jde o 5,3 g až 5,5 g podle varianty parfemace, gramáž je vyznačená na kolku, na spodu krabičky i na kartonu.

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

Výrobce ke změně přistoupil díky stížnostem zákazníků na nevyrovnanou kvalitu náplní, někdy byly přeplněné a téměř nešly vložit do nahřívače, jindy se špatně nabodávaly a netáhly. Na začátku jsem byl ze změny hodně zklamaný. Jaké jsou moje dojmy po delší době? 

Nový katalog všech variant HEETS v Česku i ve světě

Co se změnilo

Změnu jsem zaznamenal okamžitě od první krabičky. Náplně se do nahřívače vkládají tak snadno, že díky menšímu množství tabáku a jinému skládání plátků působí dojmem, jako by byly vysušené. Někomu se HEETS častěji lepí na rty a během užívání se mohou povytáhnout z nahřívače, tomu se ale dá přizpůsobit.

Další změnou je překvapivě volný průchod vzduchu během užívání. To je z počátku velmi nezvyklé, okamžitě ve mě vznikl pocit, že IQOS vlastně dává o hodně méně kouře než dříve a to se mi vůbec nelíbilo. A nebyl jsem sám, v naší Facebookové skupině se okamžitě začaly objevovat nespokojené reakce.

 

Co se naopak nezměnilo, je obsah nikotinu. Podle opakovaných dotazů na zákaznickou podporu IQOS jsem obdržel ověřenou informaci, že díky přeskládanému tabáku je výtěžnost nikotinu z jedné náplně stejná jako dřív, obsah nikotinu je cca 0,5 mg, což je srovnatelné s běžnou cigaretou. 

 

Moje dojmy po delší době

A jak je to přibližně po měsíci? Pravdou je, že už si změnu vůbec neuvědomuji, zvyk je prostě železná košile. Je to velmi podobné jako při přechodu z cigaret, i tehdy jsem se musel naučit jinak potahovat. Zatímco z cigarety většina kuřáků tahá mohutně, u IQOS se musí naučit tahat volněji a déle. A přesně totéž platí po zprůchodnění vzduchu v upravených HEETS. 

 

Čištění je základ

Co se ale u nových HEETS projevuje ještě intenzivněji, je potřeba čištění. Zejména na IQOS 3 DUO, kde dosedá horní kryt velmi blízko k nahřívací čepeli, jakákoli nečistota brání úplnému zastrčení HEETS, později dokonce i správnému zacvaknutí krytu. Rozhodně tedy IQOS čistěte správně a často

 

Už tedy neremcám jako na začátku. Podvědomě jsem znovu změnil způsob užívání IQOS. Potahuji volněji a déle a výsledek je stejný jako dřív. Užívám si ale výhody lepšího nasazování náplní do nahřívače, už jsem se nesetkal s problémem přeplnění nebo dokonce ucpání, které jsme dříve zřejmě zažili občas všichni.

 

A co vy? Patříte mezi tu část uživatelů, kteří změnu uvítali nebo mezi odpůrce? Názory na internetu se zdají různé. 

Patří do rubriky: HEETS
Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.