Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Recenze IQOS 3 DUO, zkušenosti s inteligentním dobíjením za 30 vteřin

IQOS 3 se neustále vyvíjí, novinka pro rok 2019 přináší revoluční použití na dva HEETS za sebou a inteligentní dobíjení, díky kterému může být připraven už za 30 vteřin. 

IQOS se jako mladé zařízení neustále rychle vyvíjí. Zatímco nahřívání tabákových náplní prochází jen postupnou evolucí, samotné zařízení se rychle proměňuje ve vzhledu i funkcích. Závěr roku 2019 přinesl malou revoluci, žádanou především náruživějšími kuřáky. 

Srovnání všech modelů v tabulce našeho katalogu IQOS

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

Zatímco IQOS 2.4+ umožnil propojení s Bluetooth a automatické čištění nahřívací čepele, loňský IQOS 3 se zaměřil na pohodlné používání a design. Jako doplňkový je na trhu také IQOS 3 Multi na deset náplní za sebou, tzv. vše v jednom, bez nutnosti vyjímání nahřívače, ale díky své velikosti a malé výdrži si našel jen málo zákazníků. 

 

Koupit IQOS se slevou

 

IQOS 3 DUO spojuje výhody všech předchozích modelů. Má stejný design, nahřívač se dobíjí v nabíječce a používá samostatně, ale vydrží nabitý na dvě náplně za sebou. To vše při zachování hmotnosti a velikosti. Důvodem je inteligentní nabíjení, lépe hospodařící s kapacitou baterie. 

 

IQOS 3 DUO Copper

Jak funguje nabíjení IQOS 3 DUO

Po nabití nahřívače DUO máte k dispozici baterii na dva HEETy za sebou. Na dobíječce jsou nově dvě kontrolky, každá reprezentuje jeden HEET. Okamžitě po dokouření první náplně můžete nasadit druhou a znovu začít zahřívat nebo ho vrátit do nabíječky a dobít opět na dvě použití. 

 

Dvě náplně za sebou se mohou hodit např. u ranní kávy nebo při krátké pracovní přestávce, kdy se mnoho z nás snaží tzv. nakouřit nikotinem dopředu. A také zapomnětlivcům, kteří soustavně zapomínají vracet nahřívač po každém dokouření do nabíječky a pak během čekání očima postrkují kontrolky nabíjení. 

 

Poslední skupině vyjde vstříc další vlastnost IQOS 3 DUO, zrychlené inteligentní dobíjení. Pro první náplň je totiž připravený maximálně za 1:50 minut, většinou však výrazně dříve v závislosti na zbytku energie v nahřívači z posledního použití. Na videu vidíte nabití dokonce za 30 sekund, rekordu jsme dosáhli za 15 sekund. 

 

Srovnání rychlosti dobíjení:

IQOS 3 DUO - 1:50 min

IQOS 3 - 3:30 min

IQOS 2.4+ - 4:10 min

 

Novinek v dobíjení však stále není konec. Nabíječka IQOS 3 DUO by totiž podle výrobce měla vydržet až na 35 nabití nahřívače, což výrazně vylepšuje výdrž všech předchozích modelů a umožní i náruživým kuřákům nechat síťový adaptér doma a nosit sebou jen jedno zařízení na celý den. 

 

Čtyři barevné varianty

IQOS 3 DUO se dodává stejně jako jeho předchůdce ve čtyřech základních barvách, navíc přibyla jedna limitovaná barva nazvaná Cooper, která by se v budeoucnu měla obměňovat. 

 

IQOS 3 DUO Warm White

Sněhobílá varianta má sametový povrch, který se do budoucna mírně oleští. Boční lesklá dvířka působí trochu obyčejně, ale nic nebrání experimentování s libovolnou barvou capu i krytu. Holder je celý bílý a rozděluje ho jen šikmo usazené tlačítko, které je pouze u této varianty v odlišné stříbrné barvě. Bílou barvu si nejčastěji volí ženy. 

IQOS 3 White je zářivě bílý s matným sametovým povrchem

IQOS 3 DUO Stellar Blue

Matově modrá je lehce pogumovaně metalízová, bvířka jsou temně leskle modrá. Jde o nejoblíbenější variantu mezi muži. Holder je tmavý s modrým tlačítkem. Vesmírnou modrou lze kombinovat jen s některými barvami dvířek, hezká je s tyrkysovou nebo bílou. 

IQOS 3 v modré barvě je lehce pogumovaný a s lesklými dvířky

IQOS 3 DUO Brilliant Gold

Metalízově matově zlatá s lesklými dvířky byla nejprodávanější variantou u předchozího modelu, je velmi elegantní a oblíbená u žen, vybírají si ji ale i muži. Protože je dokonale vyvážená, špatně se kombinuje s jinou barvou dvířek. Někteří odvážlivci zkouší pistáciovou nebo tyrkysovou. 

IQOS 3 Gold trhá rekordy a moc se povedla

IQOS 3 DUO Velvet Grey

Šedá matná varianta je pogumovaná s lesklými tmavými dvířky, díky tomu na ní hodně ulpívají mastné otisky prstů. Zdá se nudná a trochu plastová, ale perfektně se kombinuje s mnoha barevnými variantami, s veselou žlutou, červenou nebo decentní tyrkysovou náhle ožije. 

IQOS 3 je pracant, je pogumovaný a hodně nudný, dobře se kombinuje s barevnými kryty

Nová limitovaná barva Copper

Nejžádanější je měděná Copper. Je extrémně atraktivní a konkuruje v oblíbenosti zlaté barvě, se kterou má společné horší kombinování s jinou barvou. Ale i zde si vyberete, zajímavě vypadá s lesklými dvířky, např. tmavě modrou. Pokud si vyberete Copper, neváhejte, bude dostupná jen po určitý čas, kdy ji nahradí jiná limitka.  

IQOS 3 DUO Gold a Copper

Zkušenosti s IQOS 3 DUO

Na konec recenze připojím ještě několik osobních zkušeností z používání. Ačkoli to výrobce nikde neuvádí, na každé vývojové verzi je znát, že se neustále vylaďuje. DUO má zcela jasně patrný lepší chod otevírání horního krytu holderu oproti IQOS 3, na který jsem si stěžoval od prvního testování, cap sice nejde tak zvolna jako u IQOS 2.4, ale úplně zmizel pocit odírání plastu. 

 

Pocitově se mi také zdá, že nahřívač plynuleji prohřívá náplně, zážitek se mi zdá vyrovnanější. Může to sice být způsobené novým kusem, ale právě u takových jsem měl dříve dojem, že se musí  "zajet", DUO si užívám od prvního otevření krabičky a zejména nabodnutí náplně je pohodlnější, zřejmě je tedy planžeta opět tenčí. 

 

Největší komfort nespatřuji ve dvou HEETech za sebou, ale právě v bleskovém dobití k prvnímu použití. Od chvíle, kdy mám DUO, ještě nikdy se mi nestalo, že bych musel čekat na nabití, vždy zbývá energie do zásoby. 

 

Velmi významně pociťuji prodloužení výdrže nabíječky, zatímco dříve jsem musel nosit každý den sebou dvě zařízení, IQOS 3 DUO vydrží až na 35 náplní, uspokojí tedy i náročného kuřáka. Vlastně se mi ještě nestalo, abych ho vybil v průběhu dne a v tom spatřuji velkou inovaci. 

 

Pokud vás napadne vyzkoušet po dokončení prvního HEETu nahřívač znovu zapnout a pokračovat v kouření, zklamu vás, výrobce má dokonale spočítanou výdrž náplně a při třetím prásku cítíte jen prázdné seno. 

 

Nahřívač i nabíječka IQOS 3 DUO je zpětně kompatibilní s IQOS 3, nahřívač se ve starší nabíječce nabíjí sice pomaleji, ale nabije se na oba HEETy. 

 

Pokud hulíte jak horník za pařezem, dejte si pozor na překouření. Neustále nabitý nahřívač svádí k opakovanému používání bez čekání a nejednou už se mi točila hlava z přebytku nikotinu, nic se prostě nesmí přehánět. 

 

IQOS 3 DUO bude celosvětově v prodeji od 4. listopadu 2019 za 2490 Kč s pěti krabičkami HEETS v ceně pro všechny registrované uživatele. Neregistrovaní uživatelé mohou využít slevu 300 Kč s naším slevovým kódem 11466SAG.

 

Koupit IQOS 3 DUO

 

Technické parametry

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

  Vybrat náhradu
Aktuální cena Prodej ukončen
Cena při registraci  
Hlavní rysy

2x HEETS za sebou
luxusní design

Rozměry 115 × 46 × 23 mm
Hmotnost 121 g
Výměnné kryty

horní kryt nahřívače
boční dvířka nabíječky

Barevné varianty  4 barvy
Provozní teploty cca 0-50°C
Bluetooth ano
Vibrace
  1. zahájení
  2. nahřátí
  3. 30s před koncem
  4. po skončení (volitelně)
Baterie Li-On 2900 mAh
Výdrž baterie nabíječka cca 35 HEETS
Výdrž baterie nahřívač 2 HEETS
Doba dobíjení 75 minut
Doba dobíjení nahřívač 1:50 minut
Životnost baterie 14 700 cyklů
Konektor nabíječky USB-C
Uvedení do prodeje listopad 2019
Články, fotogalerie Naše články
Naše recenze Zkušenosti s IQOS 3 DUO
Limitované edice

Copper

IQOS 3 DUO v eshopu

 x

Patří do rubriky: IQOS 3 DUO
Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.