Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Britská vláda podporuje IQOS proti běžným cigaretám, uznává, že je zdravější

Britský poradní výbor pro toxicitu (Cot) zjistil, že lidé, kteří používají produkty tepelně nehořlavé, jsou vystaveny mezi 50% až 90% méně "škodlivých a potenciálně škodlivých" sloučenin ve srovnání s běžnými cigaretami.

0

Nehořící tabákové výrobky (tzv. vaporizéry) jsou škodlivé pro zdraví, ale jsou bezpečnější než běžné cigarety, říkají odborníci z Velké Británie. Poradní výbor pro vládu uvedl, že zařízení produkují řadu sloučenin, včetně těch, které mohou způsobit rakovinu.

 

Výbor pro toxicitu (Cot) se zabýval dostupnými důkazy o rizicích dvou tepelně nehořlavých výrobků, které se v poslední době prodávají ve Velké Británii - IQOS a iFuse. Vyjádřil obavy, že mladí nekuřáci by mohli začít používat tyto produkty, zatímco výrobci tvrdí, že jejich výrobky jsou zaměřeny pouze na kuřáky, kteří chtějí "chuť tabáku bez kouře a méně zápachu" a u kterých je málo pravděpodobný odklon od kouření. 

 

Škodlivé sloučeniny

Přístroje zahřívající tabák na dostatečně vysokou teplotu aby vytvořily páru, ale nekouřily, jsou odlišné od e-cigaret, které odpařují kapalinu obsahující nikotin - vysoce návykovou látku v tabákovém kouři.

 

Výbor zjistil, že lidé, kteří používají produkty tepelně nehořlavé, jsou o 50 -90% méně vystaveni škodlivým a potenciálně škodlivým sloučeninám ve srovnání s běžnými cigaretami., ale nebylo možné vyčíslit přesné zdravotní riziko.

 

Profesor Alan Boobis, předseda výboru, uvedl: "Důkazy naznačují, že výrobky pro tepelné zahřívání stále představují riziko pro uživatele. Je ale pravděpodobné, že se sníží riziko pro kuřáky, kteří na tyto přecházejí z cigaret."

 

Výbor nezískal dostatek důkazů pro srovnání zahřívaných produktů s e-cigaretami, konstatoval však riziko přenesení mylného vnímání neškodlivosti e-cigaret na vaporizéry, ale doporučuje jejich využívání jako přechodné varianty těm, kteří se pokoušejí s kouřením přestat úplně. Ukončení užívání tabáku je však stále nejzdravější volbou, tvrdí zdravotní experti.

 

Mluvčí společnosti Philip Morris Limited uvedl: "Dnešní prohlášení Výboru pro toxicitu Spojeného království nás povzbuzuje, budeme nadále sdílet naše vědecké důkazy. Věříme, že alternativy bez kouře, včetně zahřívaných tabákových výrobků jako je IQOS, mají značný potenciál být méně škodlivé než cigarety a mohou hrát důležitou roli pro kuřáky a veřejné zdraví."

Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.