Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

IQOS je v hospodě je povolený, ale na elektronické cigarety se vztahuje protikuřácký zákon

IQOS podléhá tzv. protikuřáckému zákonu, jako všechny elektronické cigarety je zakázaný na zastávkách hromadné dopravy, ve vlaku i na letišti. Užívat si ho můžete jedině v restauraci, pokud to majitel dovolí.

0

Opakovaně se v naší Facebookové skupině setkáváme s dotazy, co je vlastně IQOS a jak na něj pohlížet z hlediska zákona. Výklad je ale snadný, protikuřácký zákon (č.65/2017 Sb.), který je platný od července 2017, přesně definuje tabákové výrobky i elektronické cigarety.

Zákon: Elektronická cigareta je výrobek k užívání výparů obsahujících nikotin nebo jiných výparů prostřednictvím náustku, kde nedochází k hoření tabáku; elektronické cigarety mohou být jednorázové, opětovně naplnitelné náhradní náplní nebo nádržky nebo opakovaně použitelné pomocí jednorázových zásobníků.

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

IQOS je elektronická cigareta

Do této definice spadá i IQOS, jehož náplně jsou současně podle zákona tabákovým výrobkem, na který se podle vládního návrhu uvrhne od ledna 2019 spotřební daň

Z pohledu zákona se na elektronické cigarety vztahují veškeré omezení stejně jako konvenční cigarety, výjimku mají pouze restaurace a zahrádky restaurací, pokud jsou označené jako kuřácké. 

 

Kouřit cigarety nebo užívat IQOS je zakázáno ve všech veřejně a volně přístupných vnitřních prostorech, dále se vztahuje na letiště, nástupiště, zastávky a veřejné dopravní prostředky. Platí i pro zdravotnická zařízení, školy, dětská hřiště a sportoviště, veřejná kina a divadla. IQOS má výjimku pouze ve stravovacích zařízeních a ZOO

 

Kouření konkrétně určuje § 8 zákona č. 65/2017 sb. odstavcem 1, který je dále upraven odstavcem 2: 
"Zakazuje se používat elektronické cigarety v místech uvedených v odstavci 1 písm. a) až j), s výjimkou prostor, na které se zákaz kouření nevztahuje", přičemž provozovny stravovacích služeb jsou v předchozím odstavci v písmenu k), zákaz elektronických cigaret se na restaurace tedy nevztahuje.

 

Pokuty za užívání IQOS

Za porušení zákona je možné jednotlivci opakovaně uložit pokutu až 5000 Kč, provozovateli pak hrozí až dvoumilionová pokuta a zákaz činnosti na dva roky.

 

Zákaz elektronických cigaret v zahraničí

Obdobně přísné jsou i zákony v zahraničí, v jedenácti z nich jsou dokonce elektronické cigarety a IQOS zakázány bez vyjímky všude tam, kde cigarety, nejnověji např. ve Finsku, Lucembursku, Maďarsku nebo Polsku. 

Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.