Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Mírné zdražení HEETS v únoru 2020, Philip Morris překvapil podporou IQOS

Zvyšování spotřební daně se překvapivě málo odrazí na tabákových náplních HEETS. Cena se oproti cigaretám zvedá jen mírně o tři koruny.

0

Od ledna 2020 platí na základě daňového balíčku zvýšení spotřební daně na tabák a výrobky z něj. Zatímco cena krabičky cigaret by se měla postupně zvýšit až o 10 - 13 Kč, zvýšení spotřební daně na HEETS ponese z většiny výrobce a do ceny ho promítne jen minimálně. Cena krabičky se zvyšuje o tři koruny na 103 Kč, zůstává sleva na karton, nová cena bude 930 Kč za 10 krabiček HEETS. 

Přehled všech druhů HEETS v roce 2020

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

Kolik stojí HEETS

Cena HEETS byla od zahájení prodeje neměnná, ačkoli došlo od roku 2017 už ke druhému zatížení spotřební daní. V roce 2019 stát uvalil spotřební daň mimo cigaret také na bezdýmné tabákové výrobky ve výši cca 15 Kč na krabičku, v roce 2020 nabyla účinnosti novela spotřební daně, která zvyšuje daň o další 4 Kč na jedno balení. Celou daň nesl výrobce Philip Morris k vlastní tíži.

 

Nová cena HEETS 2020

  • Cena krabičky HEETS (20 náplní) 103 Kč.
  • Cena kartonu HEETS (10x20 náplní) 930 Kč, 93 Kč za krabičku

Celkově musím konstatovat, že mě Philip Morris příjemně překvapil. Zatímco po uvalení spotřební daně v roce 2019 se zdražení příliš neočekávalo, daň už byla předem zahrnuta do ceny, pro letošní rok jsem dorovnání cen cigaret čekal jako jistou věc. Soukromě jsem odhadoval, že dojde k úplnému zrušení zvýhodnění ceny za karton, které v západních zemích nemá obdoby. Nakonec došlo pouze k navýšení o 30 Kč, což vnímám s ohledem na uvalené daně jako výraznou podporu IQOS oproti cigaretám. 

Kolik stojí HEETS v zahraničí

Jaký má výrobce zisk z HEETS?

Na druhou stranu je zdrženlivost při navyšování ceny HEETS od Philip Morris férová. Bezdýmné tabákové výrobky jsou pro něj totiž až třikrát ziskovější než cigarety, které jsou při podobné ceně zatíženy výrazně vyšší spotřební daní, z krabičky v hodnotě 100 Kč se při započtení DPH odvádí téměř 80 Kč daní, zatímco u HEETS jde pouze o necelých 50 Kč, o zbytek částky se musí rozdělit s velkoobchody a prodejci. 

 

Konec mentolu v cigaretách

Další kuřáky navíc přivede k ziskovějšímu IQOS ukončení prodeje mentolových cigaret v květnu 2020. Evropská směrnice zakazující ochucování cigaret, která byla schválena před pěti lety, tehdy ještě nepočítala se zahřívaným tabákem a proto se ho zákaz netýká. Dá se očekávat přechod určité části kuřáků k alternativním způsobům uživání tabáku včetně IQOS, kde je mentol povolen. 

Patří do rubriky: IQOS NOVINKY
Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.