Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

První pomoc, jak vyčistit namočený IQOS po vyprání, vytopení vodou nebo jinou kapalinou

Vytopili jste svůj IQOS nebo holder? Vyprali ho v pračce, spadl do piva nebo kávy? Přečtěte si jak postupovat pro vyčištění během prvních okamžiků. 

0

Utopená elektronika je vždy problém a přes všechny mýty uživatelů o funkčních utopených mobilech a jiných přístrojích jde ve skutečnosti velmi často o nenapravitelnou zkázu. Přečtete si jak poskytnout první pomoc vašemu IQOS a pokusit se ho zachránit. 


IQOS je přístroj neposedný, občas upadne a když je velká smůla, zrovna do vody. V lepším případě. V horším do slazeného nápoje, piva a úplně v nejhorším do moře. Nepanikařte, nemusí být všechno ztraceno, rozhodně ale pospíchejte.

 

Mýty a nesmysly

Jako první věc neposlouchejte mýty a babské rady! Ideální je přístroj moc neošetřovat a okamžitě s ním vyrazit do prvního servisu s elektronikou. Záruka už je stejně pryč, může ho tedy otevřít kdokoli s trochou praxe a nářadím. Okamžité vyčištění vás nezruinuje. Nemodlete se, že se nic nestalo, čas rozhoduje, honem do servisu. Možná hned nebudou vědět jak IQOS rozebrat, od toho jsou tu ale naše videa

  • Okamžitě zařízení rozložte na maximum oddělitelných částí, IQOS je dutý, bude tedy plný vody, ale kryty lze velmi snadno sejmout.
  • Nepokoušejte se ho ani po dlouhé době nabíjet bez odborného vyčištění, nebo vkládat holder do dobíječky.
  • IQOS ani ohřívač nefénujte, jen tím zaženete kapalinu ještě dál než byla.
  • Nesušte zařízení násilně na horkém topení, v rozpáleném autě, v mikrovlnce nebo troubě, víc zkazíte než vyřešíte.
  • Zapomeňte na rýži, ta vám pomůže od vlhkosti, ale ne po vykoupání a je dobrá možná tak jako první pomoc hluboko v noci.  Navíc jen povrchově, samozřejmě neodebere vodu z vnitřku zařízení.
  • Voda nebo káva není takový problém, jak by se zdálo, horší je cukr a nejhorší pivo nebo slaná voda.
  • I když IQOS vyschne, kapalina vytvořila oxidační vrstvu všude po elektronice, pokud tedy dnes funguje, zítra už nemusí. 
Nutně si přečtěte: Jak rozebrat IQOS dobíjecí základnu nebo holder

Pamatujte, že i když se zařízení vysloveně nevykoupalo, kapalina vzlíná do tištěných spojů, škodí tedy také déšť i v kapse nebo kabelce, velká zima způsobí vnitřní orosení spojů po příchodu do tepla, voda se vsákne i z mokrých plavek. IQOS tedy noste ideálně v zimě na těle v oblečení, v létě naopak v tašce nebo volné kapse. 

 

IQOS je bohužel neustále pod napětím, je tedy velká šance, že čím více je nabitá baterie, tím pravděpodobněji se zkratuje elektronika. Pak už není pomoci, zařízení nelze opravit, nevyplatilo by se to. Odejít může i baterie, ale ani to není příliš výhodné řešit. 

 

Obyčejná voda, déšť a neslazené nápoje, káva, čaj

Jeden z lepších případů, kdy voda opravdu vyschne. A často zůstane elektronika zdánllivě bez poškození. Voda je ale plná minerálů, které zůstanou v součástkách na desce a začnou oxidovat, tedy reznout a závada se může dostavit neočekávaně po týdnech i měsících.

Čištění nemusí být náročné, je třeba očistit ultrazvukem nebo antioxidačním sprejem především spoje. Čištění vyjde u slušného servisu okolo 300Kč.

 

Slazené nápoje, pivo

Pivo a slazené nápoje jsou opravdu svinstvo. Lepí a drží vhkost dlouho ve všech skulinách. Zalepí se především v konektorech, tlačítkách a zabrání vysychání. Není ve vašich silách uvést mobil do pořádku a často ani v silách technika. Neváhejte a honem do servisu, dohlédněte, ať přístroj rozeberou ihned. Čištění bude náročnější, i 500-600Kč a cena bude stoupat s ubíhajícím časem.

 

Moře je slané, pračka plná chemikálií . .

Nejstrašnější namočení je ve slané vodě. Je dokonce horší, než vyprání v pračce. Katastrofa je to ale obojí. Tady už panikařte, sůl okamžitě rozežírá veškeré tištěné spoje, pokud se IQOS namočil hodně, je snad lepší ho s trochou nadsázky ještě omýt ve sladké vodě. Rozhodně ho nesušte na sluníčku v naději, že vyschne, je to nejlepší cesta, jak s ním ani nedorazit domů. Pokud chcete přístroj zachránit, platí ještě více než v předchozích případech, že je nutné navštívit servis. A tady jde doslova o minuty, sůl parazituje na elektronice v podstatě okamžitě a škody jsou většinou nevratné. A rovnou zvažujte nákup nového. 

 

Můžete využít záruku, ale . .

A nakonec pěkně prasácký nápad, který by vás ale stejně napadl. Vzhledem k extrémně vztřícné politice Philip Morris IQOS vyměňuje v každé prodejně nebo trafice Geco jak na běžícím páse. Pokud ho necháte vyschnout alespoň na oko, prodavačka má těžko šanci zjistit, proč přestal fungovat. Mějte ale na paměti, že když reklamací budeme takto zneužívat, brzo nám výrobce přistřihne křidýlka. A to bychom nikdo nechtěli. 

Koupit IQOS se slevou

Patří do rubriky: REKLAMACE IQOS
Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.