Sledujte recenze na našem novém youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 300 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 300 Kč s naším slevovým kódem.

Recenze IQOS 2.4+, moje první zkušenosti se zahříváním tabáku od Philip Morris

IQOS mě zaujal už během léta 2017. Mám rád technické novinky a proto jsem se ho rozhodl vyzkoušet. Moje první zkušenosti s IQOS 2.4+ se dají shrnout jako nadšení. 

0

IQOS se prodává přes síť dealerů společnosti Philip Morris, vyplnil jsem tedy formulář na jejich webu a vypůjčil si zařízení na týden. Dostal jsem hodinové školení, zaplatil 200 Kč za prvních šest krabiček náplní HEETS a začal testovat. 

Koupit IQOS s promokódem v akci za 90Kč 

IQOS se skládá z několika částí. Nabíjecí základna o velikosti krabičky cigaret, kterou budete nosit sebou, ukrývá tyčinku, odborně nazývanou nahřívač, do které se zasunuje zkrácená cigareta značky HEETS. V luxusní krabici najdete ještě čistítko a dobíječku s běžným konektorem microUSB. Jak to všechno funguje si přečtěte v článku Co je IQOS a jak funguje kouření bez zapálení.

 

Mnoho kroků před prvním potažením

Všechno to bylo od počátku moc práce. Dvě hodiny nabíjet základnu, do ní zastrčit nahřívač a i i ten nechat nabít 4 minuty, vyjmout nahřívač, zastrčit do něj náplň HEETS z krabičky, podržet tlačítko, vyčkat několik vteřin na zahřátí náplně a potáhnout. Operace jak při startu raketoplánu, aby si člověk dal prvního práska. 

 

Naštěstí si velmi rychle osvojíte všechny kroky a nakonec to není složitější než vytáhnout cigaretu, zapalovač a zapálit si. 

 

První potažení z IQOS

A pak to přijde, ze zvyku mohutně potáhnete, do pusy se navalí velké množství teplého kouře, chutnajícího mírně jako zapařené doutnající seno a dostanete záchvat kašle. IQOS sice nehoří, ale zahřívá tabák obohacený o glycerin v náplni na teplotu asi 350°C, tím se uvolní nikotin, glycerin vytvoří páru a dopraví ho do plic. Vydechnete malý obláček páry bez zápachu a lapáte po dechu. 

 

Ale jste stateční, chcete udělat něco pro své zdraví, zaženete touhu s hromadou plastové elektroniky okamžitě prásknout do koše a potáhnete o mnoho citlivěji podruhé. A potřetí. Brzo pochopíte, jak se tenhle zázrak, vyvinutý tradičním výrobcem Marlborek údajně za tři miliardy dolarů, správně kouří.

 

Tahat se musí zlehka a s přestávkami, aby se horký kouř stihl schladit ve filtru se speciálními chladícími vložkami. Na vykouření cigarety máte 6 minut nebo můžete potáhnout asi 12-14 krát. Tedy podobně jako u klasické cigarety. Pak tyčinka zavibruje, máte ještě 30 vteřin na rozloučenou s náplní za 5 Kč a je po parádě.     

 

Jak IQOS chutná? Spařené seno nebo cigareta?

Kouřím celý život mentolové cigarety a mám proti ostatním kuřákům s IQOS výhodu. Chuť mentolu je velmi standardní a stejně jako u běžné cigarety hodně přebíjí pachuť v ústech. Chuť je prostě jiná. Potažení zvláštně voní, jako když projdete okolo pekárny, kde právě pekař nadává učedníkům, že lehce připekli v peci ranní housky.

 

Ale zase od první chvíle chybí hořkost spáleného dehtu, smrad a čurbes z popela. Po dokouření vytáhnete ožhavený špalík a odhodíte ho do křištálově čistého popelníku. Za minutu už není po kouření ani smrádku, snad jen ty vajglíky pořád připomínají připečené pečivo. 

Z čeho se skládá tabák v HEETS?

 

A pokašláváte. Asi tři dny, někdo i déle. Není to ten ranní hluboký orchestr, jenž ze sebe vydávají letití kuřáci, a který během pár dní definitivně zmizí, ale jako by vás horká pára dráždila v krku. Mám podezření, že teplo uvolňuje všechny ty hnusy, co sedí na plicích dlouhá léta. Za týden o kašli nevíte, na IQOS se vysloveně těšíte, absolutně ztratíte dojem, že by nějak divně chutnal.

 

Za to začnete postupně nesnášet cigarety, smrádeček vás zřejmě štval už předtím, teď začnete prskat jako správný nenávistný nekuřák. Klasická cigareta je najednou v puse jako když cumláte vajgl, hořká, nechutná a smradlavá. 

 

IQOS narozdíl od elekronických cigaret rozhodně stojí za každou investovanou korunu. 

 

Po týdením testování jsem si IQOS koupil za 1790Kč včetně jednoho kartonu HEETS. Mám ho už pár týdnů, setkal jsem se několika zádrhely u testovacího kusu a vyčetl další na fórech i v naší Facebookové skupině IQOS CZ/SK komunita. Napíšu vám o nich v dalších článcích.

 

Závěr je ale pro mě naprosto jasný, pokud přežijete vstupní investici a smíříte se s tím, že HEETS stojí nekřesťanských 100Kč krabička / 900Kč karton 10ks, pak ať si každý o škodlivosti říká co chce, rozhodně uděláte mílové kroky pro své zdraví a zachováte si tu rozkoš kouření. A navíc přestanete být štvanou zvěří na veřejnosti, na zastávce, v hospodě, ale o tom zase v dalším povídání. 

Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

Novinky

7 příchutí VEEBA, recenze jak chutná nová jednorázová elektronka za 127 Kč od Philip Morris

0

PMI znovu rozšiřuje portfolio, uvádí na trh prémiovou jednorázovou elektronickou cigaretu pod novou značkou VEEBA. Hodí se do kapsy např. na krátké potahování, když není čas zapínat IQOS. Na konci článku najdete slevu a ještě odměnu za vrácení prázdné elektronky. 

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.