Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Srovnání všech tří variant IQOS ILUMA PRIME vs IQOS ILUMA a IQOS ILUMA ONE

Pro lepší rozhodování jsme pro vás srovnali všechny rozdíly mezi IQOS ILUMA PRIME a IQOS ILUMA a doplnili ho porovnání také s ILUMA ONE. 

0

Nedávno jsme srovnali rozdíly mezi IQOS ILUMA a IQOS 3 DUO předchozí generace, A mnoho z vás indukční nahřívání přesvědčilo, že změna se vyplatí. A hned jste se začali ptát, který model ILUMA si vybrat. Tady je srovnání všech tří variant.

IQOS komunita cestovatelů

Reálné zkušenosti uživatelů IQOS z dalších zemí.

Nejdříve odkazy na samostatné recenze: 

Srovnání modelů v katalogu

ILUMA PRIME vs ILUMA

Nejčastěji se ptáte na rozdíl mezi dvěma dražšími modely, v čem je PRIME lepší než ILUMA. Působí o mnoho lepším zpracováním a na první pohled je luxusnější, oproti tomu ILUMA je podobná IQOS 3 DUO, jen je o trošku větší, takže na ní nelze použít starší příslušenství.

Jediný zásadní rozdíl je v novém designu hliníkové nabíječky ILUMA PRIME.

Mnoha zákazníkům se na PRIME bude líbit i snadno vyměnitelný magnetický kryt, který zakrývá téměř polovinu nabíječky. ILUMA má vyměnitelná boční dvířka stejně jako DUO, takže je od něj téměř nerozeznatelná a dá se říct, že je trochu okoukaná. 

 

Možné nevýhody ILUMA PRIME

Jsou tu ale i nevýhody. hliníkové tělo ILUMA PRIME bude v zimě studit do ruky a v létě na sluníčku bude lépe přijímat vedro, teoreticky by se o něj člověk mohl i popálit, to se u ILUMA asi nestane. 

 

A pak je tu gumový kryt potažený textilem. Máme ILUMU PRIME už od léta 2022, dovezenou ze Španělska a kryt je viditelně zašedlý od používání a není tak pěkný jako na začátku. Není to nic hrozného, ale je to prostě textil, který se špiní. 

 

Shodné nahřívače

Tím ale odlišnost končí. Stejné jsou baterie, mají kapacitu 2900 mAh, tedy i výdrž nabíječek. Uvnitř obou je naprosto shodný nahřívač s indukčním nahříváním náplní TEREA, který se dá dokonce zaměňovat mezi PRIME a ILUMA. 

 

Nejlevnější ILUMA ONE

Jiná situace je samozřejmě u ILUMA ONE. Změna je vidět na první pohled. Zařízení "vše v jednom" je kompaktní, stejně vysoké jako ILUMA, ale tenčí a díky tomu má menší kapacitu baterie 2400 mAh a vydrží asi na 20 náplní.  Nahřívá náplně úplně stejně indukčně.

 

Nepříjemné je ale chybějící automatická aktivace nahřívání po vložení náplně, je velká škoda, že si tuhle funkci nechal výrobce jen pro dražší modely. Stejně tak není možné využít stav nahřívání náplně poklepáním, ale to tolik nevadí, protože ho signalizuje v průběhu ubývajícími kontrolkami. 

 

Závěr

ILUMA PRIME si pořídí ti, kteří mají rádi něco luxusního, rádi se odlišují a jsou za to ochotni zaplatit. Kdo utrácet nechce, neudělá chybu s IQOS ILUMA a ušetří důležitou tisícovku třeba na ILUMA ONE, kterou můžeme doporučit všem jako záložní zařízení, např. do práce, na cesty nebo řidičům. 

Patří do rubriky: IQOS NOVINKY IQOS ILUMA
Upravit

IQFAN magazín Youtube

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.