Sledujte recenze na našem youtube kanálu IQFAN magazín !
  Sledujte recenze na youtube IQFAN !

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

Je IQOS škodlivý a působí zdravotní komplikace? Kašlání, krvácení dásní, bolest hlavy, tloustnutí

IQOS není bez rizik, i když produkuje prokazatelně méně škodlivin, některých až o 90%, stále jde o užívání nikotinu, který je prudce návykovou látkou a ohrožuje zdraví.  

0

IQOS podle mnoha studií (seznam studií škodlivosti) obsahuje až o 95% méně škodlivin, ale žádná zatím nesledovala zdravotní reakce. Z diskuzí v našich FB skupinách jsme v rubrice Vliv IQOS na zdraví sestavili zkušenosti s užíváním HEETS. 

Článek je seznamem subjektivních zkušeností a odborně nepodložených dojmů. 

Všechny zde popsané reakce se vždy týkali jednotlivců, nikdy se neprojevili u všech uživatelů, proto ho berte s rezervou. 

 

Veškeré příznaky a zejména jejich vysvětlení vychází jen z pozorování, nejsou nijak měřené a nelze je brát jako směrodatné. Vždy platí, že pokud máte problémy, vysaďte IQOS a konzultujte je se svým lékařem. 

Další zajímavé články a zkušenosti v rubrice Škodlivost IQOS  

Kašlání po IQOS

Rozbalíte v očekávání IQOS, zasunete HEETS, začnete zahřívat a poprvé potáhnete. Teplý kouř je pro uživatele překvapením a zpravidla se dostaví záchvat kašle. Většina nováčků potahuje podobně jako z cigarety, mohutně a s plným nádechem. IQOS je jiný. Potahovat se musí jemně a dlouze, s většími pauzami mezi šluky a plynule vdechovat, je to jen otázka zvyku. U třetí náplně šok průdušek odezní a začnete si užívat nezvyklou a novou chuť.

 

Kašlání ale úplně nezmizí hned. Ranní rituál z mohutného odkašlávání hlenů z cigaret zpravidla nahradí menší průběžné pokašlávání, při kterém se zcela zřejmě čistí plíce od marastu, usazeného ze spáleného dehtu. Už jsme popsali co vykašláváte, černé částečky jsou někdy viditelné pouhým okem. 

 

Jak bude kašel odeznívat, bude se zlepšovat dýchání, poznáte to už po několika dnech a radikální zlepšení potvrzují i měření na spirometrii, v některých případech jde podle lékařů až o výsledky srovnatelné s nekuřáky. Jde o nejviditelnější změnu při konverzi na IQOS.

 

Při používání IQOS nezapomínejte pít, předejdete vysušování rtů.

 

Sucho v ústech, akné a zhoršení pokožky

Dalším faktem při užívání IQOS je sucho v puse a na rtech. Teplý kouř způsobuje pocit vysušení, rty reagují na styk s ohřátým filtrem. Tento stav je zpravidla trvalý, ale není nějak zásadně obtěžující, je prostě nutné přijímat dostatek tekutin, což prospěje celému tělu.

 

Zejména ženy si občas stěžují na návrat akné a celkové zhošení pokožky. Opět jde o příznak čištění organismu. Jistě víte, že cigarety devastují pleť, vdechované látky vysušují pokožku, která mimořádně rychle stárne. Po konverzi na IQOS se začne pleť znovu více mastit, což u některých žen vede ke vzniku akné. Nic příjemného, ale časem se stav srovná do normálu a následně jen získáváte, tentokrát na kráse v boji s vráskami. 

 

Afty a zvýšená citlivost nebo krvácení dásní

Jednotlivci popisují zvýšenou krvácivost dásní při čištění zubů. IQOS ho nezpůsobuje, spíše odkryje problém, o kterém jste dosud nevěděli. Kouření cigaret stahovalo cévky v dásních, a nyní prokrvení nic nebrání. Krvácení tedy začněte řešit se svým zubařem, protože máte tak jako tak problém se zuby. Podobný problém může být výskyt aftů i u lidí, kteří na ně nikdy dříve netrpěli. S tím si většinou ústní dutina poradí sama do několika týdnů, pokud ne, obraťte se na svého lékaře.

 

Pokud pociťujete jakékoli dlouhodobé zdravotní potíže nebo nejistoty, neodkládejte konzultaci s lékařem.

 

Bolest hlavy a divný pocit na žaludku

Občas někteří uživatelé zmiňují zejména na začátku bolest hlavy, v některých případech i žaludku. Nejčastěji se zdá, že se jedná o slabší kuřáky. Všechny varianty HEETS obsahují stejné množství nikotinu, asi 0,5 mg na náplň, což je podobně jako mají cigarety. Díky efektivnějšímu způsobu inhalace, kdy většina nikotinu z tabáku neshoří, se ho do organismu dostává výrazně více.

 

Nikotin je prudký jed, jeho dráždivost žaludku je prokázaná a může způsobovat i motání hlavy (pamatujeme si z prvních cigaret za tělocvičnou) nebo bolesti. Řešením je příjem tekutin, případně snížení dávky a vyvarovat se IQOSu na prázdný žaludek. Příznaky poměrně brzo odezní.

 

U senzitivních jedinců může být bolest hlavy nebo žaludku způsobená glycerinem ve vdechované páře, který je v množství v HEETS sice neškodný, ale podle některých webů reakci nelze vyloučit.  

 

Alergické reakce na pokožce

Složky obsažené v glycerinu mohou vyvolávat elergické reakce na pokožce, zvýšenou citlivost kůže, případně jemnou vyrážku. Jako jediný v mém okolí jsem na sobě zaznamenal větší červené nesvědivé skvrny na břiše ve druhém měsíci používání, které po několika týdnech samovolně zmizely. Mohly být způsobené i jinak, prokázanou souvislost nemám.

 

Přibývání na váze

A nakonec jeden evergreen. Tloustnete? Hýbejte se :-) Ačkoli nikotin prokazatelně zrychluje spalování metabolismu a je ověřené, že konec kouření způsobuje krátkodobý přírůstek na váze, IQOS by se to týkat nemělo. Jak jsme si popsali výše, nikotinu máte dostatek, spíše přebytek. 

 

Je ale fakt, že podle facebooku poměrně hodně lidí tloustne. Řešení se píše snadno, konverzí na IQOS jste nepřestali kouřit, tělu už jste sice neskutečně prospěli, ale dotáhněte to do konce a přidejte i onen neustále zmiňovaný pohyb. Do měsíce oceníte, že endorfin vyplavovaný námahou je ještě lepší droga než nikotin. Už jste se zbavili rituálu s cigaretou a třeba přestanete kouřit úplně, je to dnes bez námahy, ale to už je jiná pohádka. 

Patří do rubriky: RECENZE
Upravit

IQFAN magazín Youtube

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.

Revoluční systém užívání tabáku koupíte se slevou od nás levněji.